Serialowe nowości: "Jett", "Na cały głos", "Ultra violet"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 13:11
Popkultura i złodziejka, serial biograficzny ze świetną charakteryzacją i polscy detektywi - to wszystko znajdziemy w serialowych propozycjach Anny Luboń. 
Audio
  • Anna Luboń poleca seriale (Czwórka/Stacja Kultura)
Russell Crowe na premierze serialu  The Loudest Voice w Prayżu
Russell Crowe na premierze serialu " The Loudest Voice" w Prayżu Foto: Shutterstock/lev radin

- Jestem zachwycona serialem "Jett". To serial totalnie popkulturowy. Gdyby Quentin Tarantinno zrobił teraz serial to byłaby to właśnie "Jett" - mówi gość Michała Piwowarka. - Jest tu silna kobieca bohaterka, w tej roli cudowna Carla Gugino. Serial opiera się na mocnych kobiecych relacjach, zaakcentowany jest element feministyczny w tej opowieści - dodaje. 


Kolejną propozycją jest serial biograficzny o twórcy Fox News, Rogerze Ailesie. Dla roli głównego bohatera "The loudest voice" ("Na cały głos") Russell Crowe przeszedł niezwykła metamorfozę. - To opowieść o czwartej władzy, czyli mediach. Serial opowiada o zakładaniu stacji informacyjnej - zdradza Anna Luboń. - Opowieść zaczyna się w roku 1996. Russell Crowe gra tu otyłego, starszego, schorowanego mężczyznę, który jest też postacią bardzo kontrowersyjną, był doradcą największych polityków w Stanach Zjednoczonych, w tym Donalda Trumpa. 

Czwórkowy gość nie zapomniał też o polskiej serialowej produkcji. Właśnie trwają prace nad drugim sezonem "Ultra violetu", opowieści o detektywach, którzy odkrywają zagadki kryminalne. Jaka jest geneza tego serialu? Kto tym razem stanie za kamerą, a kogo zobaczymy na planie?  O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Anna Luboń (szefowa działu Kultura magazynu "Elle")

Data emisji: 4.07.2019

Godzina emisji: 10.15

pj/ac

Czytaj także

Najlepsze seriale 2018 roku? To także polskie produkcje

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 15:20
- Jest coraz lepiej i coraz mocniej. Seriale nie obniżają poziomu, co więcej - przyciągają wielke nazwiska kina - opowiada Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wielkie kłamstewka" wracają do gry. Razem z nimi Meryl Streep

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:15
10 czerwca odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu "Wielkie kłamstewka". - Do serialu dołączyła Meryl Streep w roli teściowej i wiele wskazuje, że to ona będzie grać pierwsze skrzypce w tej kontynuacji - zapowiada Anna Luboń.
rozwiń zwiń