Premiery filmowe: "Toy Story 4", "Maiden", "Upiorne opowieści po zmroku"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 15:40
- Filmy Pixara i Disneya mają szczególny status w popkulturze. Mijają kolejne dekady, a te produkcje nadal zajmują wyjatkowe miejsca w sercach widzów - opowiada Łukasz Muszyński. - Pierwsza część "Toy Story" powstała w 1995 roku, czwarta część, która właśnie wchodzi do polskich kin, już zarobiła miliard dolarów na całym świecie. 
Audio
  • Łukasz Muszyński poleca filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Tom Hanks użyczył głosu Chudemu w Toy Story 4 -  Londyn 2019
Tom Hanks użyczył głosu Chudemu w "Toy Story 4" - Londyn 2019 Foto: PAP/PA/ Ian West

Tym razem kowboj Chudy wraz z przyjaciółmi usiłują się zatroszczyć o nową zabawkę w zespole. - U ekipy Pixara fajne jest to, że nie robią filmów na akord. Wolą poczekac na dobrą historię i taka strategia po raz kolejny wyszła im na dobre - przyznaje krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun

Kiedy w 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę i postanowiła wystartować w prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race, wszyscy pukali się w głowę. - "Maiden" opowiada historię tej wyprawy. To bardzo sprawnie skonstruowany dokument oparty na materiałach archiwalnych - opowiada gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński ocenia także najnowszy film, do którego scenariusz napisał Guillermo del Toro. Czy "Upiorne opowieści po zmroku" nawiązują do "Labiryntu Fauna"? 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy z Filmweb.pl)

Data emisji: 9.08.2019

Godzina emisji: 10.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Avengers" - najważniejsza premiera tygodnia czy roku?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 15:30
- Spekulacje na temat tego, jak będzie wyglądać świat superbohaterów po "Avengersach" trwają od dawna. Zanim jednak zaczniemy przepowiadać przyszłość, wybierzmy się do kina na "Endgame" - zachęca Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Pavarotti", "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw", "Operacja Bracia"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 14:30
- Nie rozumiem ludzi, którzy nie czekają na kolejne części "Szybkich i wściekłych". Ta najnowsza jest spin-offem, bez Vina Diesla, za to z Jasonem Stathamem i Dwaynem Johnsonem w rolach głównych - opowiada Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń