Kult na dużym ekranie. Tak blisko zespołu Kazika Staszewskiego jeszcze nie byliśmy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 17:50
Koncerty grają od 27 lat, bez dłuższej przerwy. Na stałe wpisali się w historię polskiej muzyki, ale fani dobrze wiedzą, że nie powiedzieli ostatniego słowa. Jesienią tego roku na ekrany kin trafi Kazik i jego chłopaki z drużyny Kult.
Audio
  • Film o zespole Kult - rozmowa z producentką Olgą Bieniek (Stacja Kultura/Czwórka)
Kazik Staszewski na koncercie w Czwórce
Kazik Staszewski na koncercie w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Czytaj także
ralph kamiński 1200.jpg
"Kosmiczne Energie". Hołd dla Niemena na nowym albumie Ralpha Kaminskiego

Za projekt odpowiada Olga Bieniek, producentka m.in. filmu "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" i "Kamerdynera". - To nie będzie film o historii zespołu. To będzie obraz, który pozwoli widzom zbliżyć się do bohaterów - wyjaśnia rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Pomysł pojawił się kilkanaście lat temu, a jego realizację rozpoczęliśmy na początku 2014 roku - wspomina.

Olga Bieniek zaznacza także, że nie czuła się ani tak kompetentna, ani na tyle odważna, by opowiedzieć 37-letnią historię zespołu w 1,5 godziny. Zdecydowała się za to pokazać ich życie w trasie koncertowej. - Kult to zestaw osobowości i osobliwości. Razem z menadżerem zespół tworzy dziesięciu mężczyzn. Każdy z innej bajki. Jednak łączy ich fantastyczna przyjaźń i to ona jest dla mnie najistotniejsza w filmie - dodaje producentka. Kiedy film trafi na ekrany kin i jaką rolę odegrają w nim fani Kultu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Damian Sikorski

Data emisji: 4.09.2019

Godzina emisji: 10.30

kul/ac

Czytaj także

Hania Rani: partytura daje muzyce nieśmiertelność

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 16:20
W kwietniu zadebiutowała jako Hania Rani płytą "Esja". Teraz - pod tym samym tytułem - ukazała się książka z partyturami utworów jej autorstwa. - Nuty to dla mnie gwarancja, że ta muzyka nie zginie. Że w rękach innych ludzi będzie mogła ożyć na nowo - wyjaśnia Hania Raniszewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baranovski: "Czułe miejsce" opowiada o moim sacrum

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 19:20
"Czułe miejsce" to kolejna po utworach takich jak "Dym", "Luźno" i "Zbiór" zapowiedź debiutanckiej płyty Baranovskiego. Kiedy premiera krążka?
rozwiń zwiń