30 teatralnych premier dla TVP

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 12:49
W tym roku Teatr Telewizji przygotuje premiery dla telewizyjnej Jedynki, TVP Kultura i TVP ABC. Ten rok zapowiada się międzynarodowo. 
Audio
  • Co przygotowuje dla nas Teatr Telewizji Polskiej? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock/Fer Gregor

- W ubiegłym roku był Rok Polski, w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości - mówiła Ewa Millies-Lacroix, dyrektor agencji Teatru Telewizji Polskiej podczas konferencji prasowej. - W tym roku na pewno ta nasza teatralna podróż będzie bardziej zróżnicowana jeśli chodzi o repertuar, tematy i gatunki. Rok 2019 jest Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i tak się złożyło, że Teatr TVP będzie mógł uczcić tę rocznicę prapremierą ekranizacji "Innego świata". Nie zabraknie też interpretacji klasyki polskiej i światowej: Szekspir, Witkacy, Fredro - dodała.   

Ewa Millies-Lacroix złożyła też gratulacje dla nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Obraz, w tym dla Wawrzyńca Kostrzewskiego, który z teatrem TVP związany jest już od 12 lat. 

Czytaj także:
galeria 1200x660.jpg
Dla kogo Nagroda Mediów Publicznych w kategorii Obraz?

Otwarcie teatralnego sezony telewizyjnego już 30 września. Na telewizyjnym ekranie zobaczymy "Imperium" Wojciecha Tomczyka w reżyserii Roberta Talarczyka. O czym opowiada ten spektakl? Na jakich autorów możemy czekać? O tym w nagraniu ze "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 10.33

pj/ac


Nagrody Mediów Publicznych 2019 Nagrody Mediów Publicznych 2019

Czytaj także

Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku. "Te spektakle przyciągały ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 13:00
Od 14 października do 15 listopada w Nowym Jorku odbył się Festiwal Polskich Teatrów Telewizji. O wydarzeniu opowiedziała goszcząca na festiwalu aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Paulina Holtz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wdech, wydech". W sali gimnastycznej o samotności nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 15:30
- Wiedzieliśmy, że musimy zrobić spektakl, dla młodego widza, który może być zagrany wszędzie - opowiada aktorka i reżyserka Maria Seweryn. - Za pomocą ograniczonych środków wyrazu próbujemy opowiedzieć o poczuciu osamotnienia i o zwątpieniu we własną wartość.
rozwiń zwiń