X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku. "Te spektakle przyciągały ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 13:00
Od 14 października do 15 listopada w Nowym Jorku odbył się Festiwal Polskich Teatrów Telewizji. O wydarzeniu opowiedziała goszcząca na festiwalu aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Paulina Holtz.
Audio
  • Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku, spektakl "Niedzielne popołudnie". Paulina Holtz w Czwórce (Stacja kultura/Czwórka)
Paulina Holtz w Czwórce
Paulina Holtz w CzwórceFoto: Darek Matyja

Plakat promujący Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku Plakat promujący Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku

Impreza została zrealizowana we współpracy m.in. z: Centrum Polsko-Słowiańskim w Nowym Jorku, Instytutem Piłsudskiego w Ameryce, czy Polską Fundacją Kulturalną w New Jersey. 

- Festiwal oprócz projekcji filmowych najlepszych polskich spektakli teatralnych prowadził równolegle także inne działania. W ramach wydarzenia mogliśmy oglądać filmy w technologii VR, wziąć udział w warsztatach i panelach - mówiła Paulina Holtz. - Mieszkający za granicą Polacy mają ograniczony kontakt z polską kulturą. Teatr Telewizji, który na jakiś czas zniknął, teraz przeżywa swój renesans i oferuje widzom bardzo dobre propozycje. Uważamy, że warto je pokazywać - tłumaczyła. 

Jakie spektakle mogła oglądać nowojorska publiczność? Czy amerykańska Polonia nadal jest związana z polską kulturą? Jak zmienił się Nowy Jork i polska dzielnica Green Point? O tym w audycji. Z aktorką rozmawialiśmy także o spektaklu "Niedzielne popołudnie" w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. O czym opowiada? Dlaczego publiczność będzie mogła "przejrzeć się w tym przedstawieniu jak w lustrze"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.  

Polski Teatr Telewizji jest dla Polonii ważny na wielu płaszczyznach. Zbliża do historii i kultury, która dzieje się teraz Paulina Holtz

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Holtz (aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna)

Data emisji: 3.12.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

13. urodziny Polonii. "Teatr otwarty dla wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 10:00
To już 13 lat odkąd warszawiacy tłumnie przychodzą na spektakle Teatru Polonia. Z okazji jubileuszu na jego deskach odbędzie się premiera spektaklu "Krzesła" w reż. Piotra Cieplaka, na który można zdobyć darmowe zaproszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieczki do wymarzonego życia. Powroty z tęsknoty

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:30
W książce Joanny Szyndler "Kuba-Miami. Ucieczki i powroty" znacznie więcej jest opisanych ucieczek z kraju dyktatury Fidela Castro, co wcale nie dziwi. Skąd zaś tam powroty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja mody Diora i motywy animalistyczne w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 16:35
- Zaczynamy od podróży do Denver, gdzie przyglądamy się wystawie "Zwierzęta w sztuce", a te, występują tam pod wieloma postaciami - mówiła dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w teatrach? Demoludy i wolność w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:40
120 twórców przyjechało do Olsztyna na festiwal "Demoludy - Nowa Europa". - Chcemy zobaczyć, co nas łączy. W jaki sposób upadek ZSSR wpłynął na historię każdego z krajów bloku wschodniego - mówi dyrektorka artystyczna Monika Kozłowska.
rozwiń zwiń