Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku. "Te spektakle przyciągały ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 13:00
Od 14 października do 15 listopada w Nowym Jorku odbył się Festiwal Polskich Teatrów Telewizji. O wydarzeniu opowiedziała goszcząca na festiwalu aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Paulina Holtz.
Audio
  • Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku, spektakl "Niedzielne popołudnie". Paulina Holtz w Czwórce (Stacja kultura/Czwórka)
Paulina Holtz w Czwórce
Paulina Holtz w CzwórceFoto: Darek Matyja

Plakat promujący Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku Plakat promujący Festiwal Polskich Teatrów Telewizji w Nowym Jorku

Impreza została zrealizowana we współpracy m.in. z: Centrum Polsko-Słowiańskim w Nowym Jorku, Instytutem Piłsudskiego w Ameryce, czy Polską Fundacją Kulturalną w New Jersey. 

- Festiwal oprócz projekcji filmowych najlepszych polskich spektakli teatralnych prowadził równolegle także inne działania. W ramach wydarzenia mogliśmy oglądać filmy w technologii VR, wziąć udział w warsztatach i panelach - mówiła Paulina Holtz. - Mieszkający za granicą Polacy mają ograniczony kontakt z polską kulturą. Teatr Telewizji, który na jakiś czas zniknął, teraz przeżywa swój renesans i oferuje widzom bardzo dobre propozycje. Uważamy, że warto je pokazywać - tłumaczyła. 

Jakie spektakle mogła oglądać nowojorska publiczność? Czy amerykańska Polonia nadal jest związana z polską kulturą? Jak zmienił się Nowy Jork i polska dzielnica Green Point? O tym w audycji. Z aktorką rozmawialiśmy także o spektaklu "Niedzielne popołudnie" w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. O czym opowiada? Dlaczego publiczność będzie mogła "przejrzeć się w tym przedstawieniu jak w lustrze"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.  

Polski Teatr Telewizji jest dla Polonii ważny na wielu płaszczyznach. Zbliża do historii i kultury, która dzieje się teraz Paulina Holtz

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Holtz (aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna)

Data emisji: 3.12.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

13. urodziny Polonii. "Teatr otwarty dla wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 10:00
To już 13 lat odkąd warszawiacy tłumnie przychodzą na spektakle Teatru Polonia. Z okazji jubileuszu na jego deskach odbędzie się premiera spektaklu "Krzesła" w reż. Piotra Cieplaka, na który można zdobyć darmowe zaproszenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieczki do wymarzonego życia. Powroty z tęsknoty

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:30
W książce Joanny Szyndler "Kuba-Miami. Ucieczki i powroty" znacznie więcej jest opisanych ucieczek z kraju dyktatury Fidela Castro, co wcale nie dziwi. Skąd zaś tam powroty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja mody Diora i motywy animalistyczne w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 16:35
- Zaczynamy od podróży do Denver, gdzie przyglądamy się wystawie "Zwierzęta w sztuce", a te, występują tam pod wieloma postaciami - mówiła dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w teatrach? Demoludy i wolność w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:40
120 twórców przyjechało do Olsztyna na festiwal "Demoludy - Nowa Europa". - Chcemy zobaczyć, co nas łączy. W jaki sposób upadek ZSSR wpłynął na historię każdego z krajów bloku wschodniego - mówi dyrektorka artystyczna Monika Kozłowska.
rozwiń zwiń