"Shrill", "The morning show" i "The Hunt" - seriale na grudniowe wieczory

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 13:08
Platformy streamingowe prześcigają się w walce o widzów. Czy "Shrill" przyciąga bardziej niż "The morning show" i który "The Hunt" poleca Kaja Klimek?
Audio
  • Kaja Klimek poleca seriale na grudniowe popołudnia, a może i święta (Stacja Kultura/Czwórka)
Jennifer Aniston i Reese Witherspoon podczas premiery serialu The morning show
Jennifer Aniston i Reese Witherspoon podczas premiery serialu "The morning show"Foto: Shutterstock/RonAdar

- Główną bohaterką serialu "Shrill" jest dziewczyna plus size, ale to nie jest temat tego filmu - mówi rozmówczyni Kasi Dydo. - To wyciągnięcie z niebytu tematu, który nie jest przedstawiany na ekranie, tematu osób grubych. "Gruba" to cecha tej bohaterki. Ona wiedzie zupełnie normalne życie i kwestia walki z jej wyglądem nie jest tutaj tematem, to nie jest piętnowane przez jej otoczenie i nie jest jej problemem - dodaje. 

W postać Annie Easton wciela się znana standuperka i komiczka Aidy Brayant. Tematem "Shrill" jest opowieść o karierze dziennikarskiej młodej dziewczyny, jej relacje z przyjaciółmi, poznawanie chłopaków, budowanie relacji.  - Ja ten serial oglądałam na zajęciach ze studentami o kwestiach przemiany wizerunków dziewczyn i kobiety w popkulturze - podkreśla Kaja Klimek. 

- "The morning show" to znów opowieść o tym, jak hardcorowo pracuje się w mediach. Pobudka o 3 rano, brak czasu na życie poza pracą, taka praca kompletnie rozwala życie - opowiada Kaja Klimek. - Bohaterowie grani przez Jennifer Aniston i Steve'a Carella prowadzą codziennie telewizyjny poranek. Pewnej nocy Jennifer dostaje telefon, że bohater grany przez Carella zostaje oskarżony o molestowanie seksualne w miejscu pracy, jako jeden z ostatnich dziennikarzy płci męskiej, który się uchował w świecie dziennikarstwa - opowiada. 

W serialu pojawia się też Reese Witherspoon, dziennikarka o ciętym języku. Po zwolnieniu z pracy Carella, dwie panie muszą jakoś ułożyć swoją współpracę. - Jest w tym energia - ocenia gość Czwórki. - To media od podszewki. 

Kaja Klimek poleca też serial "The Hunt" - o którym serialu o tym tytule opowiada? O tym w rozmowie ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (dziennikarka, krytyczka)

Data emisji: 5.12.2019

Godzina emisji: 10.16

pj/kd

Czytaj także

Koszmar dorastania i śmiertelnicy w kostiumie superbohatera. Kaja Klimek poleca seriale

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 15:29
Jesień zagościła za oknami na stałe. To świetna wiadomość dla fanów seriali, którzy wreszcie mają pretekst do nadrobienia zaległych odcinków. O najciekawszych premierach opowiadała w Czwórce krytyczka Kaja Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Little Drummer Girl", "Pani Fletcher", "Chłopaki z baraków". Polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 15:51
"Little Drummer Girl" to miniserial, który jest  jest ekranizacją powieści Johna Le Carré'a, autora takich powieści, jak "Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg", "Nocny recepcjonista" czy "Bardzo poszukiwany człowiek" - wszystkie doczekały się adaptacji filmowych z gwiazdorską obsadą.
rozwiń zwiń