Polskie Radio
Section05
platforma

Krzysztof Śmiszek o słowach Donalda Tuska ws. jednej listy opozycji: takie połajanie nie służy sprawie

- Jeśli mamy rozmawiać, a Lewica chce rozmawiać i jest tą formacją na opozycji, która jest otwarta na jedną listę, to takie połajanie nie służy sprawie i mówię to z troską o całą opozycję, nie tylko o swoją formację - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Śmiszek (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  opozycja wybory POLSKA polityka Nowa Lewica platforma Donald Tusk Krzysztof Śmiszek Trójka

Ta wspaniała ułuda. O fenomenie seriali

Na godzinę swojego ulubionego serialu kiedyś trzeba było czekać cały tydzień, a teraz możemy obejrzeć cały sezon na raz, nierzadko zarywając noc. Przez ostatnie kilkanaście lat pogląd na oglądanie seriali uległ ogromnej przemianie. Jak wygląda to dziś? – Jednym z elementów tłumaczących fenomen współczesnych seriali jest potrzeba emocjonalnej ułudy – twierdzi kulturoznawca i medioznawca z UKSW prof. Grzegorz Łęcicki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Katarzyna Cygler serial Aleksander Ziemiańczyk platforma streaming telewizja psychologia

mUltimate Chopin. Prof. Paweł Kamiński: to żmudna praca

- Ta platforma to unowocześniona i rozszerzona wersja komentarzy źródłowych. Taki przynajmniej był punkt wyjścia. Do tej pory zrobiliśmy 20 opusów na 65. Jest to więc całkiem spora grupa, przy czym są tam koncerty, jedna sonata, czyli również duże utwory - mówił w Dwójce o aplikacji mUltimate Chopin prof. Paweł Kamiński, pianista, pedagog i edytor tekstów muzycznych.
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin aplikacja Paweł Kamiński platforma Dwójka Jakub Kukla

Emocje na szczycie Warszawy. Niezwykłe tarasy widokowe

Warszawa mocno pnie się w górę: właśnie kończy się budowa kilku drapaczy chmur. Wraz z nimi powstają również niezwykłe tarasy widokowe. Trójkowy reporter wspiął się na sam szczyt, by przyjrzeć się tym konstrukcjom, sprawdzić, na jakie wrażenia można liczyć, a przy okazji również spojrzeć z góry na stolicę.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Warszawa platforma Józef Niewiarowski Piotr Firan Trójka emocje miasto

Odurzeni serialami. Jak oglądanie może uzależnić?

Jeszcze niedawno, by obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu, musieliśmy czekać cały tydzień. Obecnie dostęp do licznych platform streamingowych sprawia, że możemy obejrzeć cały sezon naraz i z tej możliwości chętnie korzystamy. Zarywamy noce i zaniedbujemy aktywność fizyczną, a w końcu… uzależniamy się. Nałogowe oglądanie seriali, z pozoru nieszkodliwe, staje się coraz bardziej powszechne.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA Monika Chrobak serial platforma streaming uzależnienia

Polacy po lockdownie nie wrócili do kin. Co dalej?

Gdy pandemia zamknęła kina na długie 15 miesięcy, my z utęsknieniem czekaliśmy na powrót do normalności i możliwość obejrzenia filmowych nowości na dużym ekranie. Okazuje się, że teraz, gdy sale kinowe są znów dostępne, nie chodzimy do nich tak chętnie. Czy nadal boimy się koronawirusa? A może to dużo szersza oferta filmów w wersji online zatrzymuje nas w domach?
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA kino online platforma streaming Mateusz Drozda