Sławomir Przybył z debiutanckim krążkiem "Megafon"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 14:15
"Megafon" to tytuł debiutanckiego albumu zespołu Przybył. Na płycie znalazło się  11 utworów m.in. utwór "Gdy miasto wita ciemność", który Sławomir Przybył współtworzył z Danielem Melingo - legendą argentyńskiego tanga. Album promują single "Jeden na milion" oraz "Nocny tramwaj".
Audio
  • Sławomir Przybył o płycie "Megafon" i planach muzycznych (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika

- To zbiór pieśni naznaczonych historią. Te utwory są wiekowe, bo pierwsze z nich zacząłem szkicować już sześć lat temu. Wtedy też zacząłem myśleć, by wydać tę twórczość jako całość. Nagrać album, tworzący spójną opowieść - wspominał Sławomir Przybył.

Sławomir Przybył to gitarzysta, autor piosenek, który dysponuje mocnym, zachrypniętym głosem. W 2017 roku wygrał festiwal Fama, rok później zdobył też laury w Jarocinie. Jak podkreślał Damian Sikorski, gospodarz audycji, w muzyce Przybyła słychać jednak także także niezwykłe emocje. Także te pozytywne. - Zawsze starałem się tworzyć taką atmosferę w zespole i wokół niego. Budowałem skład z różnych muzyków, także sesyjnych, ale - choć oczywiście jest w zespole frontman - chodziło mi o to, by budować nastrój rodzinny - mówił gość Czwórki. - Tworzę teksty i muzykę, ale to, co dzieje się z nią dalej, jak jest opowiadana, jak zostanie zinterpretowana i zaprezentowana na koncertach, to już jest nasza wspólna opowieść.

Jak powstawała płyta i kogo na niej usłyszymy? Jakie plany muzyczne ma Sławomir Przybył i co go inspiruje? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Sławomir Przybył 

Data emisji: 30.12.2019

Godzina emisji: 10.17

kd


Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń