X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polecamy książki. Stina Jackson - "Srebrna droga"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 12:25
To mroczna opowieść o śledztwie prowadzonym przez zrozpaczonego ojca, po zniknięciu jego córki, ukazująca w nieoczywisty sposób problem samotności i izolacji. - Wydaje się, że ta książka to najlepszy prezent dla kochających literaturę "nordic noir" Szwedów - mówiła Kinga Michalska. 
Audio
  • O książce "Srebrna droga" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Srebrna droga
Okł. książki "Srebrna droga"Foto: mat. pras.

zimowe nawiedzenie 1200.jpg
Polecamy książki. Dan Simmons i "Zimowe nawiedzenie"

- To świetna książka do czytania w zimowym okresie, bo w tym czasie rozgrywa się też jej akcja - mówiła Kinga Michalska. - Lelle, któremu zaginęła 17-letnia córka, rozpaczliwie jej szuka i od trzech lat jeździ regularnie tzw. "Srebrną drogą". To istniejąca naprawdę droga krajowa nr 95, jedna z najważniejszych dróg w Szwecji. Teraz do miasta przyjeżdża 17-letnia Mea wraz ze swoją matką. To rodzina z problemami, która szuka nowego sposobu na życie. Tymczasem w nieoczekiwany sposób losy Lellego i Mei się splatają - mówiła rozmówczyni Oli Jasińskiej. 

instytut king 1200.jpg
Polecamy książki. Stephen King - "Instytut"

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Jak przyznała, motyw drogi w tej książce jest dwuznaczny. - To także wewnętrzna droga, którą główny bohater musi przebyć. Ten kryminał świetnie operuje przestrzenią, bezkresem, pustką wokół bohaterów, jest też w nim wroga natura. To także dramat rodzinny: Lelle oskarża siebie o zniknięcie córki, ma nieprzepracowaną żałobę. Ta książka to także doskonały portret szwedzkiego społeczeństwa, w którym, choć pozornie jest pięknie - każdy boryka się z własną samotnością - tłumaczyła Michalska.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 14.01.2019

Godzina emisji: 11.40

kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak