Orkiestra Na Chacie: gramy metodą chałupniczą

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 14:00
Odwołane koncerty i spotkania z fanami, zawieszona praca w studiu nagraniowym - tak od kilku tygodni wygląda życie muzyków na całym świecie. Maksymilian Mroczkowski z Tarnowa postanowił, że nie będzie załamywać rąk tylko wraz z zaprzyjaźnionymi myzykami stworzy Orkiestrę Na Chacie.
Audio
  • Maksymilian Mroczkowski o tym, jak powstała Orkiestra Na Chacie (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika

Posłuchaj także
Ania Rusowicz 1200.jpg
"Do lasu". Łapiemy oddech z Anną Rusowicz

- Odkrywamy w sobie nowe pokłady kreatywności. Owszem, obecna sytuacja większości z nas pokrzyżowła plany, ale myślę sobie, że nie mam najgorzej. Siedzę w domu i robię sobie piosenki - opowiada autor tekstów, komozytor i członek grupy Wielkolud.

Jedną z takich piosenek jest utwór "Wszędzie dobrze", w którym muzycy Orkiestry Na Chacie odnoszą się do czasu kwarantanny. - Wykorzystaliśmy metodę home recording. Każdy ze znajomych we własnych czterech ścianach nagrał dane fragmenty piosenki, po czym Michał Bigulak połączył je w całość - tłumaczy rozmówca Kasi Dydo. - W ten sposób powstał pogodny utwór okołosatyryczny, w którym zachęcamy ludzi do pozostania w domu - dodaje.

Zobacz
bela sorry boys 1200.jpg
"Niedziela" w domu. Sorry Boys o akcji "Zostań w domu"

Muzyk przyznaje, że jego pomysł zadziałał na zasadzie "kuli śniegowej". -  Zrobiłem piosenkę na bazie wokalu i gitary, a znajomi sami zaczęli proponować, że dograją swoje partie - wspomina. 

W projekcie wzięli udział muzycy związani z zespołami: Cheap Tobacco, Wielkolud, Chango, Big Fat Mama oraz Week’n’Roll. - Dużo łatwiej było mi w tych czasach skrzyknąć ludzi, którzy zazwyczaj są zajęci koncertowaniem albo nagrywaniem własnych utworów - opowiada Mroczkowski. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Maksymilian Mroczkowski (muzyk)

Data emisji: 7.04.2020

Godzina emisji: 10:45

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Kasia Dydo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowa z przeszłością i fokus na teraźniejszość. Ifi Ude o "Tato, tato"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 01:40
"Tato, tato" otwiera kolejny rozdział w życiu Ifi i zapowiada nadchodzący materiał. W nowych utworach zadaje pytania, na które wiele osób szuka odpowiedzi. Jak mówi - ta płyta, to próba odnalezienia brakującej relacji i poszukiwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut z płytą "Chrust": jestem we właściwym miejscu i czasie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 14:02
Po latach pracy z zespołem Lemon, złotych i platynowych płytach Igor Herbut rozpoczął solową karierę. Właśnie ukazuje się "Ro", drugi singiel zwiastujący jego solowy krążek "Chrust". - Pisząc te utwory sam miałem wrażenie, że będzie to muzyka instrumentalna - mówił wokalista i kompozytor w Czwórce. 
rozwiń zwiń