Łona i Webber. "Śpiewnik domowy" to domowo-lokalnie-miejska całość

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 10:07
Po czterech latach Łona i Webber powracają z nową płytą. Na "Śpiewniku domowym" znajdzie się 7 utworów o różnorodności. 
Audio
  • Łona i Weber opowiadają o płycie "Śpiewnik domowy" (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z teledysku do klipu nikiforszczecinski Łony i Webbera
Kadr z teledysku do klipu "#nikiforszczecinski" Łony i WebberaFoto: mat. promocyjne

Chciałem zawrzeć na tej płycie spójną opowieść o różnorodności i o tym, z czego jest zbudowana, o tym jak bardzo różne rzeczy mają wpływ na nasze postrzeganie świata i naszą tożsamość Łona 

- Dziś łatwo nie jest, jest dosyć szybko. Przed tą rozmową długo negocjowałem z dziećmi, żeby dały mi 15 minut spokoju, przekupując je. Skończyłem z córką na ręku i telefonem w drugiej - mówi Łona. - Tak wygląda każdy dzień. To łączenie dwóch-trzech niemożliwych do połączenia światów i zjawisk: pracy i domowego przedszkola - dodaje. 

W jednej z piosenek na płycie Łona zaprasza słuchaczy do swego życia prywatnego. - Mówię, że mój syn ma na imię Janek i mamy w domu starą szafę - mówi muzyk. - Nie czuję się bardzo ograbiony z prywatności. Chodziło o to, żeby ten "Śpiewnik domowy" był domowy w wielu wymiarach, żeby to się układało w całość domowo-lokalnie-miejską. 

Łona podkreśla, że "Śpiewnik domowy" jest jego formą sprzeciwu wobec ksenofobii. 


Bartek Królik 1200.jpg
Bartek Królik, czyli "Pan od muzyki" i dźwięków, które podnoszą na duchu

Warstwa muzyczna nie odbiega od tekstowej. Jest różnorodnie, a nawet światowo. - W muzyce oddaje to, co i Adam miał na myśli w swoich tekstach - wyjaśnia Webber. - Jest tu podróż po Bałkanach, po klimatach afrobitowych czy po łemkowskich, jak w przypadku "#nikiforaszczecińskiego" - dodaje. 

Webber zdradza, że w dźwiękach wciąż podróżują po swoich inspiracjach, z nadzieją, że w tym wszystkim udaje się zachować swój styl. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łona i Webber

Data emisji: 14.04.2020

Godzina emisji: 10.38

pj/kul

Czytaj także

David Bowie - jego legenda nie przemija

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:20
8 stycznia 1947 roku przyszedł na świat David Bowie. Z okazji 72. rocznicy jego urodzin premierę ma aplikacja na urządzenia mobilne, która umożliwia zobaczenie wystawy "David Bowie Is". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mery Spolsky rusza w trasę "Bigotka Tour 2". "Jeśli macie ochotę na cardio, to zapraszam na moje koncerty"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 18:01
Mery Spolsky rusza w trasę koncertową będącą kontynuacja jesiennego "Szau". "Bigotka - Tour 2", bo taką nazwę nadała nadchodzącym koncertom, zawita do 10 miast i zakończy się w kwietniu na poznańskim Spring Breaku. Publiczność przed występami Mery rozgrzeje Rat Kru. 
rozwiń zwiń