Co słychać w świecie filmu? Szykują się wielkie powroty

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 15:40
Prawdopodobnie z powodu pandemii żadna duża hollywoodzka produkcja nie zagości na dużym ekranie w wakacje, ale niektórzy twórcy w czasie izolacji postanowili wrócić do dawnych projektów.
Pedro Almodovar na festiwalu w Cannes - 2010 rok
Pedro Almodovar na festiwalu w Cannes - 2010 rokFoto: LongJon/Shutterstock.com

Zobacz
cruz almodovar 1200 pap.jpg
Penélope Cruz - dziewczyna od Pedra

"Macierzyństwo równoległe" Pedra Almodovara

Tak stało się m.in. w przypadku Pedra Almodovara. W trakcie trzymiesięcznego odosobnienia związanego z pandemią w Hiszpanii twórca poświęcił cały czas na szlifowanie scenariusza filmu "Madres paralelas"- To jest historia dwóch kobiet, które tego samego dnia rodzą dzieci. Od tego dnia losy bohaterek mają toczyć się równolegle. W założeniu ma to być dramat, ale jak to w filmach Almodovara bywa, nie zabraknie tu humoru  - opowiada Łukasz Muszyński. - W jednej z głównych ról wystąpi muza hiszpańskiego reżysera - Penelope Cruz, z którą Almodovar współpracuje od połowy lat 90. 

Posłuchaj
14:02 [CZWORKA]Stacja Kultura 3 lipiec 2020 kino.mp3 O tym, co dzieje się w świecie filmu opowiada krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Zdjęcia do "Madres paralelas" rozpoczną się w lutym przyszłego roku w Madrycie. Zanim jednak film trafi do kin, Pedro Almodovar wyreżyseruje krótki metraż na podstawie sztuki Jeana Cocteau z Tildą Swinton w roli głównej. 

Zobacz
Alia Shawkat shutterstock 1200.jpg
"Serach Party" - serial jak lustro dla "millennialsów"

Posłuchaj także:


Powrót antybohaterów lat 90.

Beavis i Butt-Head trafili na antenę MTV w marcu 1993 roku. Teraz Mike Judge reżyser kultowej w niektórych kręgach kreskówki poinformował, że podpisał umowę na dwa sezony serialu. Zamówione przez Comedy Central serie mają łączyć znane motywy z przeszłości z całkowicie nowymi wątkami. - Jako nastolatkowie Beavis i Butt-Head fascynowali się seksem, przemocą, makabrą i gitarowymi riffami. Siedzieli na kanapie, objadali się nachos i komentowali teledyski - wspomina rozmówca Kasi Dydo. - Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w nowym sezonie panowie mieli dzieci i międzypokoleniowy konflikt. Takie starcie pokolenia "X" z "Z" - śmieje się gość Czwórki.

Czytaj także
shutterstock kerry washington 1200.jpg
Nowy trend w amerykańskich serialach - walka z dyskryminacją

Roszady w "Simpsonach"

W nadawanym od 31 lat serialu biali aktorzy nie będą już dubbingować ciemnoskórych, azjatyckich bądź latynoskich postaci - zadecydowali producenci. - Ma to związek z napięciami rasowymi w związku ze śmiercią George'a Floyda i dotyczy nie tylko "Simpsonów" - wyjaśnia krytyk filmowy. W tej kwestii wypowiedział się także Mike Henry, aktor, który od 20 lat wciela się w postać Clevelanda Browna w serialu "Family Guy". Zrezygnował z roli, bo zgadza się z tym, że powinien ją odgrywać czarny aktor. Z ról dubbingowych w serialach "Big Mouth" i "Central Park" zrezygnowały też białe aktorki Jenny Slate i Kristen Bell.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 03.07.2020

Godzina emisji: 10:15

kul