Śląsk na wakacje. Dobrze nakręcone lato

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 11:20
- Śląsk "daje radę" i nadaje się na lato - przekonuje Maciej Kędziora, student katowickiej Filmówki, który co tydzień w "Stacji Kultura" opowiada o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych z Katowic i okolic. 
Muzeum Śląskie w Katowicach
Muzeum Śląskie w Katowicach Foto: Velishchuk Yevhen/Shutterstock

- W katowickim kinie Światowid trwa Lato Kina Hiszpańskiego, czyli przegląd najpopularniejszych filmów z repertuaru Tygodnia Kina Hiszpańskiego - opowiada gość Czwórki. - Wśród pokazów m.in. "Detektyw Areta" José Luisa Garcii, reżysera pierwszego nagrodzonego Oscarem hiszpańskiego filmu "Ponownie zaczynać". Detektywi, femmes fatales, nierozwiązane morderstwa, cięte riposty i melancholia to najważniejsze składniki tego czarno-białego filmu, ożywiającego najlepsze tradycje kina noir w podejrzanych zaułkach Madrytu lat osiemdziesiątych - dodaje.

Posłuchaj
09:38 [CZWORKA]Stacja Kultura 3 sierpień 2020 slask.mp3 Kino, muzyka i Śląsk online (Stacja Kultura/Czwórka) 

Pod hasłem #Katolato na Placu Festiwalowym przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w sąsiedztwie Spodka w wakacje odbywają się plenerowe koncerty z udziałem polskich artystów, wśród których znaleźli się m.in.: Bitamina, KęKę i Paluch. - W czasie pandemii przestrzeń przy Spodku to jedno z najlepszych letnich miejsc spotkań przy muzyce - wyjaśnia rozmówca Michała Piwowarka. - 6 sierpnia wystąpi tam Kwiat Jabłoni. Koncerty rodzeństwa Sienkiewiczów cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności i często brakuje nie biletów. W Katowicach jeszcze są - dodaje gość Czwórki. 

Kwiat Jabłoni ft. Ralph Kaminski - "Wodymidaj" (akustycznie) / Kwiat Jabłoni

Na finał cyklu - 22 sierpnia na Placu Festiwalowym wystąpi Katarzyna Nosowska. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Maciej Kędziora (Filmawka.pl, student katowickiej Filmówki)

Data emisji: 03.08.2020

Godzina emisji: 10:15

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka kochania. "Po plakacie film poznacie"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 14:30
- Praca ilustratora nie polega na rysowaniu, tylko rozwiązywaniu problemu. Żeby spełnić oczekiwania klienta i jednocześnie nie wstydzić się - tłumaczy Olka Osadzińska - artystka, szefowa projektu plakatu promującego film Marii Sadowskiej "Sztuka kochania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Whitney. "Bez niej nie byłoby Mariah Carey i Beyoncé"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 12:50
Na scenie głos anioła, poza sceną życie, które ciężko jest znieść. - Film "Whitney" pokazuje nieznaną twarz artystki, która na całym świecie sprzedała ponad 200 milionów płyt - mówi Małgorzata Borychowska z Kino Świat.
rozwiń zwiń