"Babyteeth" w kinach i filmowe newsy

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 12:37
Swojej kinowej premiery doczekał się film "Babyteeth", debiutanckie dzieło Shannon Murphy. Co ciekawe scenariusz został oparty na sztuce teatralnej, czego w ogóle nie czuć w obrazie. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Mark Agnor/Shutterstock.com

- To dzieło Shannon Murphy w 100 procentach przeżywa się zmysłami, fantastycznymi zdjęciami, rewelacyjną ścieżką dźwiękową, nietypową opowieścią o śmiertelnie chorej nastolatce, która przeżywa swoją pierwszą, a zarazem ostatnią miłość, a obiektem jej uczuć jest diler narkotyków - opowiada Łukasz Muszyński, krytyk filmowy. - To uczucie nie jest w smak rodzicom dziewczyny, ale zdają sobie sprawę, że powinni może przymknąć oko na wszelkie niedoskonałości wybranka i dać jej cieszyć się tymi chwilami, które jej zostały - dodaje. 


Posłuchaj
10:36 czwórka stacja kultura 7.08.2020 muszyński1.mp3 O premierze kinowej i newsach ze świata kina opowiada Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)

 

W roli głównej Eliza Scanlen. Zdaniem Czwórkowego gościa, w ciągu ostatnich dwóch lat stała się jedną z najbardziej interesujących aktorek młodego pokolenia. Szeroka publiczność poznała ja w serialu "Ostre przedmioty", widzieliśmy ją też w nowej wersji "Małych kobietek", przypomina Muszyński. - W tym obrazie w ogóle nie widać, że za kamerą stoi debiutantka, reżyserka wie, jak chce opowiedzieć tę historię - podkreśla. - Jest tu sporo humoru, sporo delikatności - dodaje. 

Babyteeth (2020) Official Trailer (Universal Pictures)/Universal Pictures Australia

 

  • W ostatnim czasie kolejne wytwórnie decydują się żeby nie pokazywać swoich filmów w szerokiej dystrybucji kinowej, a by pokazywać je w serwisach streamingowych. - To wszystko ma związek z pandemią koronawirusa, która przybiera na sile zwłaszcza w USA. Premiera "Mulan" była wielokrotnie przekładana. W Los Angeles i Londynie już odbyły się uroczyste premiery, ale film nigdy nie trafił do kin - przypomina Łukasz Muszyński.  - Pojawiła się informacja, że film można będzie zobaczyć we wszystkich krajach, gdzie działa platforma Disney+. W Polsce będziemy musieli zaczekać na premierę w kinach - dodaje. 
  • PISF ogłosił polskich kandydatów do rywalizacji o oscarową nominację. Na liście znalazły się następujące obrazy:"Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy, "25 lat niewinności Tomka Komendy", "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, "Sweat" Magnusa von Horna, "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego". - Moim zdaniem największe szanse na nominację ma "Hejter" - ocenia Łukasz Muszyński. 
  • W sieci pojawił się pierwszy zwiastun animacji "Chłopi". Nad obrazem pracuje ten sam zespół, którzy stworzył obraz "Twój Vincent". Będzie to animacja mocno inspirowana obrazami z epoki.

Chłopi (Zwiastun Koncepcyjny)/BreakThru Films


Posłuchaj także:

Łukasz Muszyński przypomina też, że rozpoczęły się prace nad nową wersją legendarnego filmy "Dirty Dancing". Zdradza też, że reżyser 7 części "Mission Impossible" wciąż szuka mostu do filmu. Opublikował też oświadczenie, że nigdy nie miał zamiaru niszczyć zabytkowego dziedzictwa świata, co oznacza, że most pilchowicki ocaleje. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 07.08.2020

Godzina emisji: 10:17

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co słychać w kinie? Przełożony "Tenet", "Erotica 2022", pożegnanie Schumachera

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 16:20
- Premiera najnowszego filmu Christophera Nolana miała być testem, czy publiczność jest gotowa, by wrócić do kin po czasie izolacji. Już wiadomo, że premiera "Tenet" znów została przełożona - tym razem na 12 sierpnia 2020 roku - mówi Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń