Co słychać w kinie? Przełożony "Tenet", "Erotica 2022", pożegnanie Schumachera

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 16:20
- Premiera najnowszego filmu Christophera Nolana miała być testem, czy publiczność jest gotowa, by wrócić do kin po czasie izolacji. Już wiadomo, że premiera "Tenet" znów została przełożona - tym razem na 12 sierpnia 2020 roku - mówi Łukasz Muszyński.
Aktor Robert Pattinson na planie zdjęciowym filmu Tenet -  Oslo, 2019 rok
Aktor Robert Pattinson na planie zdjęciowym filmu „Tenet" - Oslo, 2019 rokFoto: PAP/NTB/TORE KRISTIANSEN

Zobacz także
shutterstock_fortnite 1200.jpg
Christopher Nolan wykorzystuje siłę "Fortnite'a"

Najnowszy film twórcy "Incepcji" to epicka akcja tocząca się wokół międzynarodowego szpiegostwa, podróży w czasie i ewolucji. Być może o człowieku, który próbuje zapobiec trzeciej wojnie światowej poprzez podróże w czasie i odrodzenie. - Nolan jest wielkim orędownikiem doświadczenia kinowego i walczył z wytwórnią Warner Bross, by nie przesuwała filmu na jesień czy przyszły rok. Chce, by "Tenet" trafił do kina w wakacje - dodaje krytyk filmowy.

"Tenet" / Warner Bros. Pictures


13:02 [CZWORKA]Stacja Kultura 26 czerwiec 2020 kino.mp3 Doniesienia ze świata filmu komentuje krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)

"Erotica 2022" - Netflix stawia na Polki 

Jesienią o widza powalczy także Netflix. Pięć polskich reżyserek: Olga Chajdas, Anna Jadowska, Katarzyna Adamik, Jagoda oraz Anna Kazejak stworzy antologię filmową pod wspólnym tytułem "Erotica 2022". Będzie to pierwszy polski film wyprodukowany przez tę platformę. - Moim zdaniem w ostatnich latach to kobiety kręciły polskim kinem, a już na pewno robiły najciekawsze filmy. Najbardziej odważne formalnie i fabularnie - przekonuje rozmówca Michała Piwowarka. - "Erotica 2022" będzie filmem nowelowym, a reżyserki przeniosą na ekran historie napisane przez Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowską i laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk.

Hollywood żegna Joela Schumachera

Łukasz Muszyński wspomina także postać Joela Schumachera - amerykańskiego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego, który odszedł 22 czerwca 2020 roku. - To bardzo ważny twórca w historii Hollywood, który na swoim koncie ma np. fantastyczny "Upadek" z Michaelem Douglasem oraz "Batmana" w wersji campowej, którego albo się kocha, albo nienawidzi - opowiada krytyk. 

"Batman Forever" / MOVIECLIPS CLASSIC Trailer

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 10:15

kul

Czytaj także

Co w kinie? Zaspokajamy apetyt na dobre filmy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 13:42
Gangsterski "Barry Seal: Król Przemytu" z Tomem Cruisem, przewrotny "Podwójny kochanek" Françoisa Ozona oraz lekka burżuazyjna komedia "Synalek" - który z wymienionych filmów najbardziej przypadł do gustu Czwórkowemu krytykowi Łukaszowi Muszyńskiemu?  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmy z wielkiego miasta poleca krytyk Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 15:40
Choć powinno być tłem, często staje pełnoprawnym bohaterem opowieści. Tym razem Łukasz Muszyński poleca filmy, w których kluczową rolę grają miasta z całego świata.  
rozwiń zwiń