Taniec to radość. Rozpoczyna się II Kongres Tańca

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:20
- Taniec to zabawa, ale my porozmawiamy o tym na poważnie. Chcemy opracować strategię działania na kolejne lata. Jej realizacja ma polepszyć warunki tańca w Polsce i wpłynąć na jego dalszy rozwój - mówi Adela Prochyra szefowa portalu Taniecpolska.pl.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Artur Didy/Shutterstock.com

Teoria tańca w praktyce

Tak naprawdę Kongres rozpoczął się pod koniec 2019 roku od kilkuetapowych konsultacji z polskim środowiskiem tańca, w ramach których został wypracowany program. Jego nadrzędnym celem jest znalezienie odpowiedzi na kluczowe wyzwania stojące przed środowiskiem tanecznym w Polsce. - Jednym z obszarów, którym zajęliśmy się, jest edukacja taneczna. Kolejnym dużym tematem jest produkcja tańca oraz zawód kuratora tańca - wymienia rozmówczyni Kasi Dydo. - Tych spraw jest sporo, część udało nam się uporządkować pod względem merytorycznym, teraz musimy znaleźć sposób, by z teorii uczynić praktykę - dodaje.

Posłuchaj
08:34 [CZWORKA]Stacja Kultura 24 wrzesień 2020 kongres tanca.mp3 II Kongres Tańca - co w programie? (Stacja Kultura/Czwórka)

II Kongres Tańca II Kongres Tańca

 

Wirująca stolica. Warszawskie Święto Tańca

W Kongresie będą mogli uczestniczyć także warszawiacy. - Przeznaczyliśmy na to całą sobotę, 26 września - mówi gość Czwórki. - Na bezpłatnych warsztatach w różnych punktach miasta będzie można poznać całe spektrum tańca – od tradycyjnego oberka przez japońskie butoh po swing i jazz. Zapraszamy także na spotkania taneczne na Krakowskim Przedmieściu organizowane przez Pracownię Muzyki Tradycyjnej - zachęca Adela Prochyra.

Posłuchaj także:

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, wystarczy się na nie zapisać w sieci. Impreza rozpocznie się 26 i potrwa do 29 września, a jej patronem jest radiowa Czwórka.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Adela Prochyra (szefowa portalu Taniecpolska.pl)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

Flying Steps. Pokazać w tańcu to, co niemożliwe

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 13:57
- Mamy na scenie 12 najlepszych tancerzy, a naszym celem jest pokazanie widzom, że mogą oni robić rzeczy, w które trudno uwierzyć. Wszyscy będą zastanawiać się, czy to, co widzą, jest prawdą, czy iluzją - opowiadał Vartan Bassil, założyciel Flying Steps, odpowiedzialny za choreografię spektaklu "Red Bull Flying Illusion".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Bittnerówna - to zjawisko niepowtarzalne

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 14:08
- Uważam, że Basi Bittnerówny w historii naszego tańca, w historii naszej kultury, nie można zastąpić - mówi pedagog i tancerka Barbara Sier-Janik. - Wspaniała, piękna, urodzona tancerka. Z jej predyspozycjami ciała, z jej wspaniałym wyrazem była również wspaniałą aktorką - dodaje.
rozwiń zwiń