Flying Steps. Pokazać w tańcu to, co niemożliwe

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 13:57
- Mamy na scenie 12 najlepszych tancerzy, a naszym celem jest pokazanie widzom, że mogą oni robić rzeczy, w które trudno uwierzyć. Wszyscy będą zastanawiać się, czy to, co widzą, jest prawdą, czy iluzją - opowiadał Vartan Bassil, założyciel Flying Steps, odpowiedzialny za choreografię spektaklu "Red Bull Flying Illusion".
Audio
  • O spektaklu “Red Bull Flying Illusion” opowiada Vartan Bassil, założyciel Flying Steps (Stacja Kultura/Czwórka)
Flying Steps podczas spektaklu Red Bull Flying Illusion
Flying Steps podczas spektaklu "Red Bull Flying Illusion"Foto: mat. pras./Daniil Lavrovski

To widowisko pełne tańca i iluzji, w którym dobro i zło toczą ze sobą odwieczną walkę, a jej wynik może przesądzić o dalszych losach ludzkości. - Ludzie chyba jeszcze nie widzieli takiego show - zapowiadał w rozmowie z Czwórką Vartan Bassil, założyciel, główny choreograf i dyrektor artystyczny Flying Steps. - Dla nas nie ma limitów. Podczas prób ciągle myślimy o tym, na co jeszcze nas stać, co możemy zmienić i jak udoskonalić naszą pracę - tłumaczył Bassil.

Legendarna grupa Flying Steps ze spektaklem wystąpi w Warszawie na Torwarze 3 i 4 listopada. Przedstawienie obejrzało już ponad pół miliona widzów w 35 krajach. Jak Bassil przygotowywał choreografię do tego spektaklu i jakie cele przyświecały mu podczas pracy nad nią? Jaki, jego zdaniem, jest klucz do sukcesu grupy Flying Steps i co znany choreograf radzi początkującym tancerzom? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy, którą przeprowadziła Dominika Klimek.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 30.10.2017

Godzina emisji: 11.40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Zajączkowska i jej poezja pełna wiatru

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:36
- Wszystkie dziedziny nauki się dopełniają, a wiedza pomaga mi opisać zarówno radość życia, jak i ból istnienia. Jeszcze nie wszystkiego dotknęłam, wciąż szukam sposobów opisu emocji, wciąż jeszcze mylę drogi - mówiła Urszula Zajączkowska.
rozwiń zwiń