X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Bittnerówna - to zjawisko niepowtarzalne

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 14:08
- Uważam, że Basi Bittnerówny w historii naszego tańca, w historii naszej kultury, nie można zastąpić - mówi pedagog i tancerka Barbara Sier-Janik. - Wspaniała, piękna, urodzona tancerka. Z jej predyspozycjami ciała, z jej wspaniałym wyrazem była również wspaniałą aktorką - dodaje.
Audio
  • Barbara Sier-Janik opowiada o wystawie "Basiu, zatańczymy..." (Stacja Kultura/Czwórka)
Barbara Bittnerówna, tancerka. Fotografia sytuacyjna wykonana w atelier.
Barbara Bittnerówna, tancerka. Fotografia sytuacyjna wykonana w atelier.Foto: NAC/Atelier Fotograficzne i Portretowe "Venus", Lwów/ Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji/ 1-K-11708-1

 W Centrum Sztuki Tańca w Domu Kultury Kadr w Warszawie z okazji 100-lecia ZASP otwarto wystawę fotograficzną, poświęconą jednemu z najważniejszych duetów polskiego baletu - primabalerinie Barbarze Bittnerównie oraz soliście baletu i choreografowi Witoldowi Grucy. 

- Miałam wielką przyjemność widzieć Basię na scenie. Nie raz spotkałam się tam z nią - mówi gość Kasi Dydo. - To były koncerty, które odbywały się rok rocznie w Sali Kongresowej PKiN.  Tam tańczyliśmy dla dzieci, koncerty choinkowe czy związane z innymi świętami. Basia Bittnerówna była tytanem pracy. Imponowała nam odpornością, siłą fizyczną. Maleńka, drobna śliczna, z niezniszczalną energią - dodaje. 

Barbara Bittnerówna i Witold Gruca razem tańczyli od '56 rok. Było między nimi niezwykłe porozumienie, również duchowe - bardzo widoczne na scenie Barbara Sier-Janik

Barbara Bittnerówna tańczyła do 54 roku życia. Podczas lat spędzonych na scenie miała wielu partnerów scenicznych. Drugim bohaterem wystawy "Basiu, zatańczymy..." jest Witold Gruca. - To było spotkanie dwóch wielkich indywidualności, Witold to człowiek o niezużytej inwencji twórczej. Twórca - choreograf - opowiada gość Czwórki.

Co zobaczymy na wysatwie? Skąd wzięły się te wszystkie zdjęcia? Czy odnajdziemy na nich talent i szczególne umiejętności duetu? O tym m.in. w nagraniu z audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Barbara Sier-Janik (ZASP, pedagog, tancerka)

Data emisji: 6.11.2018

Godzina emisji: 11.15

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biały Teatr Tańca. Przez talent i konsekwencję na największe sceny

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 16:43
- Artysta musi mieć dużo pokory, chęci i ciężko pracować. Talent pomaga w improwizacji i poszukiwaniach, ale nie wystarczy, bo nie wyczerpuje oczekiwań publiczności. Żeby mieć możliwość opowiedzenia historii, którą chce się opowiedzieć, trzeba mieć też warsztat - mówi Izadora Weiss, tancerka i choreograf, szefowa Białego Teatru Tańca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od tradycyjnych form teatralnych po modę awangardową. Wystawa kostiumów na warszawskiej ASP

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 13:30
"Kostium na przełomie wieków 1990-2015" to siódma odsłona międzynarodowego tournee. Wystawa prezentuje kostiumy z przełomu XX i XXI wieku. Od kostiumów teatralnych po modę awangardową, performance i instalacje.
rozwiń zwiń