W serialowej odsłonie - „Król” Twardocha i „Emily w Paryżu”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 19:03
Jak co tydzień na antenie Czwórki polecamy serialowe nowości. Na przegląd zaprasza Kaja Klimek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Ivanko80

Pierwszą propozycją naszego gościa jest ekranizacja powieści Szczepana Twardocha "Król" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.


Posłuchaj
11:18 _PR4_AAC seriale_all_2020_10_08.mp3 O serialowych nowościach rozmawiamy z Kają Klimek (Stacja Kultura/Czwórka)

 - Bardzo się cieszę, że ta historia ma taką moc i że trafiła na poziom serialu - mówi Kaja Klimek. - Myślę, że nawet jak się obejrzy zwiastun można mieć obraz tego, jak warszawscy chłopcy, którzy rządzą miastem, muszą się mierzyć z zewnętrznymi czynnikami i konfliktami. Te postaci są po prostu fantastycznie napisane. Myślę, że to będzie serialowa uczta.


"Król" nowy serial Canal+/Oficjalny zwiastun

Akcja serialu toczy się w polsko-żydowskiej Warszawie 1937 roku. Czuje się już rosnące napięcia drugiej połowy tego dziesięciolecia. Tłem jest Warszawa, a miastem rządzą Kum Kaplica i Jakub Szapiro. - Rosną nastroje antysemickie i konflikt wisi w powietrzu. Jest konflikt o władze, pojawiają się też sprawy polityczne, rosnąca w siłę prawica. Więc to wszystko zaczyna trzeszczeć na poziomie politycznym i społecznym. W tej całej historycznej otoczce jesteśmy świadkami walki oczywiście o władzę i o pieniądze - opowiada gość audycji.


Marek Kamiński 1200.jpg
"Jestem zmianą" - filozofia życia według Marka Kamińskiego

W serialu obok plejady aktorów m.in. Andrzeja Seweryna, Arkadiusza Jakubika, Borysa Szyca i Michała Żurawskiego znalazł się również sam autor powieści Szczepan Twardoch.

Premiera serialu w listopadzie.


Sprawdź także:

Kolejną propozycją jest serial "Emily w Paryżu" opowiadający o amerykańskiej specjalistce od marketingu, która dostaje wymarzoną pracę w stolicy Francji. Rzuca się w wir paryskiego życia, przyjaźni i miłości. Jak mówi nasza specjalistka, serial dość stereotypowo opowiada o Francuzach, o ich przywarach i stosunku do cudzoziemców. Jej zdaniem jest nieco naiwny i nie wzbudza entuzjazmu.

"Emily w Paryżu"/oficjalny zwiastun/Netflix

Po drugiej stronie zaś mamy opinię prowadzącej audycję. - Emily mówi w pewnym momencie: "Po co oglądać filmy, jak nie po to, żeby uciec od świata".  Dla mnie to jest tak naprawdę trochę kwintesencja tej produkcji. Czasem po to oglądamy seriale, żeby uciec od tego, co mamy w rzeczywistości, żeby uciec od problemów, których jest całkiem sporo i raz na jakiś czas włączyć sobie coś, co nie ma drugiego dna. I taki jest ten serial - mówi Kasia Dydo.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyk filmowy, miłośniczka seriali)

Data emisji: 08.10.2020

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

"Extras", "Spisek przeciwko Ameryce" ,"Giri/Haji" - polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:07
Bez pośpiechu, w dresie lub piżamie, dowolną ilością popcornu i ulubionych przekąsek zachęcamy do pozostania w domu i nadrobienia zaległości serialowych. Wśród propozycji od Kai Klimek z którą połączymy się na żywo za pośrednictwem Skype znajdą się produkcje, na które warto poświęcić wolny czas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ucieczka", "Obsesja Eve" i "Król tygrysów" - serialowe hity

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:54
Czas izolacji sprawia, że każda pora dnia wydaje się dobra na kolejny odcinek ulubionego serialu. Platformy streamingowe przygotowują dla nas wciąż nowe oferty.  
rozwiń zwiń