Seriale, przy których warto "zmarnować" czas

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:20
"Blown Away", "It's a Sin", czy "Mr. & Mrs. Smith" - który z tych seriali warto zobaczyć?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/frankie's

Posłuchaj
18:43 2021_02_18-11-23-49.mp3 "Blown Away", "It's a sin" i "Mr. & Mrs. Smith" - co słychać w serialowych nowościach? (Stacja Kultura/Czwórka)

"Blown Away" to kanadyjski serial telewizyjny, którego bohaterami jest 10 artystów. Stają oni w szranki w konkursie na najładniejszą rzeźbę ze szkła dmuchanego. - Mam ostatnio fazę na reality TV - mówiła gość Czwórki, Kaja Klimek. Jak podkreślała już sam pomysł na oglądanie serialu "o dmuchaniu szkła " jest dziwaczny. - Jednak we współczesnych trudnych czasach, by nie stracić tzw. kontaktu z bazą warto włączyć coś, co nie jest oczywiste, coś pozytywnie zakręconego - tłumaczyła. - Serial "Blown Away" to ludzie bardzo różnorodni, część z nich to artyści, część to rzemieślnicy. Zajmują się jednak pracą fizyczną i to jest ich pasja pasje - mówiła Kaja Klimek. 

W programie opowiadaliśmy także o miniserialu "It's a Sin". To pięcioodcinkowa historia, której twórcy śledzą losy homoseksualnych Brytyjczyków, żyjących w latach 80. ubiegłego stulecia. - Russel T. Davies ma potężne doświadczenie w brytyjskiej telewizji, jest gwarantem jakości - podkreślała Kaja Klimek i przyznała, że sama dopiero zaczęła oglądać tę produkcję. - To nostalgia w brytyjskim wydaniu, w tle pobrzmiewa Pet Shop Boys, a tytuł serialu to także tytuł ich piosenki - mówiła gość Czwórki. - Mamy młodych chłopaków, którzy przyjeżdżają do Londynu, zaczynają ze sobą mieszkać i zaprzyjaźniają się. Wówczas dopiero pojawiają się doniesienia medialne o HIV. To początek, ludzie wciąż żyją, jakby jutro miało nie być, nie zdając sobie sprawy, że żyją na wulkanie, nieświadomi jeszcze tego, że AIDS niebawem przetoczy się przez świat - opowiadała gość Czwórki. - Po emisji tego pierwszych odcinków tego serialu wzrosła w Wielkiej Brytanii liczba osób testujących się na HIV.

Posłuchaj także:

Trzeci serial, o którym rozmawialiśmy w Czwórce, to nowa odsłona "Mr. & Mrs. Smith". - To wydarzenie w popkulturze, zabawny akcyjniak, mocne 6/10 - mówiła Kaja Klimek. - Najważniejsze jednak, że film ten wyciągnięty został sprzed kilkunastu lat po to, by Donald Glover i Phoebe Waller-Bridge mogli w nim zagrać - mówiła gość Czwórki. - Gdyby generator wspaniałych i epickich newsów miał wyrzucić z siebie jakąś wiadomość, to mógłby wyrzucić właśnie taką. Będzie zabawnie, ale jak sądzę, także mega wzruszająco. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyk filmowy)

Data emisji: 18.02.2021

Godzina emisji: 10.15

kd

Czytaj także

Seriale na luty: "Sukcesja", "Russian Doll", "Brooklyn 9-9"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 14:00
- Programistka komputerowa co wieczór ma urodzinową imprezę, na której umiera, po czym rano budzi się na nowo. Widz razem z główną bohaterką rusza w podróż, żeby odkryć kolejne elementy skomplikowanej układanki - mówi Łukasz Muszyński o nowej produkcji Netflixa "Russian Doll".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rojst" czy "I'm Not Ok With This" czy - polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 17:24
"I'm Not Ok With This" czy "Rojst" - który z tych seriali wybrać? Na to pytanie poszukiwaliśmy odpowiedzi w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń