"Rojst" czy "I'm Not Ok With This" czy - polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 17:24
"I'm Not Ok With This" czy "Rojst" - który z tych seriali wybrać? Na to pytanie poszukiwaliśmy odpowiedzi w "Stacji Kultura".
Audio
  • Kaja Klimek sprawdza, które seriale warto obejrzeć (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Goran Bogicevic/ Shutterstock

- Mamy tu mroczną, polską historię. "Rojst" to intryga kryminalna, którą bardzo ciekawie się ogląda - mówiła Kaja Klimek. Miasteczko w Polsce lat 80. Dwóch dziennikarzy ma wątpliwości co do sposobu, w jaki lokalna policja rozwiązuje sprawę morderstwa prostytutki i komunistycznego działacza. W rolach głównych zobaczymy Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika czy Zofię Wichłacz. 

ZOBACZ TAKŻE "Czarne lustro" i "The Wire/Prawo ulicy". Seriale na weekend poleca Kaja Klimek >>>

"I’m Not Ok With This” to serial, który stworzyli ludzie odpowiedzialni m.in. za The End of the F***ing orld i "Stranger Things". - To świetna rekomendacja, bo ostatni obraz jest wypadkową i mieszanką obu poprzednich - tłumaczyła kaja Klimek. - Są tu wątki paranormalne nich, ale także poszukiwanie przez młodych ludzi własnej tożsamożci, także seksualnej. Są tu też bezpośrednie nawiązania do filmów znanych z lat 80. - tłumaczyła. - Ale to oznacza jednak też, że Netflix zaczyna zjadać własny ogon i dawać widzom to, co na pewno im się spodoba.

W „I’m Not Ok With This” nastolatka próbuje poradzić sobie z problemami w szkole i w domu, jednocześnie odkrywając swoją seksualność i nowe supermoce. Jak podkreślała dziennikarka Czwórki, mocnym punktem tego serialu jest obsada. W rolach głównych zobaczymy takich aktorów jak Sophia Lillis, Kathleen Rose Perkins, Sofia Bryant, Richard Ellis czy Wyatt Oleff. - To nazwiska, które warto zapamiętać, bo z pewnością będą powracały jeszcze wiele razy przy innych produkcjach - mówiła rozmówczyni Kasi Dydo.

 Kaja Klimek mówiła też o jednej z produkcji HBO, która jej zdaniem ma "uwodzicielską i hipnotyczną formę".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 12.03.2019

Godzina emisji: 10.18

kd


Czytaj także

"Absentia" - pościg za prawdą wraz ze Staną Katić

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 15:06
Znana polskim widzom z serialu "Castle" Kanadyjka serbskiego pochodzenia tym razem pokazuje się zupełnie nowej odsłonie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Odwróceni", "Cudotwórcy", "I am the night". Świeżynki świata seriali

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 12:32
- W "Odwróconych. Ojcowie i córki" cieszy ponowne spotkanie przed kamerą Artura Żmijewskiego i Roberta Więckiewicza - mówi Łukasz Muszyński, krytyk filmowy. - Z pewnością ich obecność będzie wabikiem dla fanów pierwszej części - dodaje. 
rozwiń zwiń