Koncerty Kasi Lins i dobra literatura - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 13:09
Kasia Lins ogłosiła właśnie daty swojej letniej trasy koncertowej. Sprawdzimy, gdzie będzie można usłyszeć artystkę. Dowiemy się też, do których książek warto zajrzeć. 
Kasia Lins
Kasia LinsFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Kasia Lins jak mało która artystka docenia potęgę rytuału oraz cyklicznej natury rzeczywistości. Ponad rok po premierze świetnie przyjętego albumu "Moja wina" autorka tekstów, pianistka, wokalista i kompozytorka rusza w Boską Trasę koncertową. Na przestrzeni nadchodzącego lata artystka przemierzy Polskę z dziewięcioma scenicznymi występami. o tym, gdzie będzie można ją usłyszę na żywo - w pierwszej części audycji. 

Źr. Kasia Lins - "Moja Wina"

Czytaj także Wystawy online. Co warto zobaczyć w galeriach na świecie? 

Wybierzemy się także w kulturalną podróż po Azji. Będziemy tropić nowości filmowe, serialowe, lifestylowe i literackie. Powiemy też o nowym trendzie rodem z Chin. Młodzi Chińczycy odrzucają konsumpcjonizm i przenoszą się na wieś - starają się wyłamać ze stereotypu kraju przepracowanych obywateli, napędzających ogromną machinę konsumpcjonizmu.

Czytaj także "Koreańska fala dotyczy każdej sfery życia"

Po godz. 11.05. w cyklu "Tu było, tu stało" powiemy, o akcji "W jak Warszawa" i o tym, jak skutecznie walczyć o zabytki. Spotkamy się także jak co tydzień z Kingą Michalską, któa polecać będzie najciekawsze pozycje literackie. Tym razem będzie to trzecia część słynnej "trylogii z Korfu" brytyjskiego pisarza i przyrodnika Geralda Durrella. W "Ogrodzie bogów" powracamy na grecką wyspę z lat 50., by przyjrzeć się życiu niezwykle ekscentrycznej rodziny Durrellów i ich równie szalonych przyjaciół. Dzięki przyrodniczej pasji małego Gerry'ego poznajemy też florę i faunę tego miejsca, a także historie, legendy i ciekawostki związane z Korfu. Pełna humoru i ciepła opowieść to idealna lektura na wakacje.

***

Na audycję "Stacja Kultura"  zapraszamy we wtorek (06.07) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa

Czytaj także

Lalu Slavicka z singlem "Wypalenie". Jak zmienić negatywne emocje w sztukę?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 11:03
Lalu Slavicka to artystka i piosenkarka, niegdyś pracująca w korporacji. Wypalenie zawodowe miało w jej przypadku pozytywny efekt - doprowadziło do porzucenia dotychczasowego życia za biurkiem i nagrania debiutanckiej płyty. Jej krążek "Każdy ma swoje korpo" ukaże się jeszcze w tym roku. 
rozwiń zwiń