Bovska i letni "Barometr" z wczesnej wiosny

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 14:11
"Barometr", najnowszy singiel Bovskiej wciąga nas w plażowe, letnie klimaty. Artystka kusi nas tańcem, i zdradza, że piosenka powstała bardzo wczesną wiosną. 
BOVSKA
BOVSKAFoto: mat.pras.

Bovska lubi białe sukienki, klapki, lemoniadę cytrynową z pomarańczą i miętą. Z rozrzewnieniem wspomina licealne wakacyjne obozy, wyjazdy z rodzicami na działkę, pierwsze zagraniczne kursy językowe czy ostatnie wyjazdy z rodziną do Grecji. A jej najnowszy singiel świetnie wpisuje się w te wakacyjne klimaty. 

Posłuchaj
14:13 czwórka stacja kultura 29.06.2021.mp3 Bovska opowiada o singlu "Barometr" (Czwórka/Stacja Kultura)

- Każdy artysta marzy o przeboju, niekoniecznie o letnim przeboju - mówi artystka. - Nam się tak złożyło z Duitem, że jeszcze wczesną wiosną, trochę zimą, napisaliśmy totalnie letnią piosenkę. Uznałam, że trzeba ją wydać latem i pierwszy dzień lata będzie na to najlepszym momentem. Trudno zaplanować, żeby napisać coś letniego, nam po prostu tak wyszło - dodaje. 


"Barometr" opowiada o upalnych letnich wieczorach, rozgrzanej słońcem skórze, o romansach tamtych dni i nocy. Jest pierwszym utworem Bovskiej nagranym z innym producentem niż Jan Smoczyński, który jest współtwórcą 4 albumów artystki. - To nowa rzecz u mnie, to wyszło naturalnie. Z Jankiem dalej ze sobą gramy i przyjaźnimy się. Nie ma tu dramatów - zdradza gość Czwórki. - Praca z nowym producentem bardzo otwiera, uczy nowych rzeczy. Wewnętrznie miałam taką potrzebę, żeby coś zmienić, rozwinąć siebie i swoją muzykę. Janek w tym czasie też był bardzo zajęty. Na chwilkę nam się drogi rozeszły. Daliśmy sobie trochę wolności i przestrzeni. To dla mnie fajne nowe doświadczenie. Cieszę się z tej współpracy z Duitem - przyznaje. 

Jak się okazuje, Duit to jeden z producentów, których Bovska ma na swojej liście twórców, z którymi chciałaby zrobić piosenkę. - Tak się złożyło, że poznaliśmy się na stopie prywatnej i naturalnie to wyszło, że trafiliśmy do studia Duita. Ono jest bardzo blisko domu i mogę iść tam na piechotę - zdradza z uśmiechem. - Tak to się jakoś wydarzyło i jestem pewna, że to nie jest nasza ostatnia piosenka. Duit ma na swoim koncie wiele hitów, umie się sprawnie poruszać po różnych gatunkach. To superfajna współpraca - ocenia. 

Bovska zdradza, że zaczyn "Barometru" to dzieło Duita. Następnie ona tworzyła melodię, by później mogli wszystko razem przekształcać. - Ta piosenka powstawała symbiotycznie - mówi artystka. - Była dość długo tworzona, to taki nowy fascynujący sposób pracy. Chciałam się poddać producenckiej intuicji Piotra - ona jest wyjątkowa. 


Bovska - BAROMETR prod. Duit (Official Video)/BOVSKA


Nie bez znaczenia dla tego singla jest również teledysk. Tym razem funkcję reżysera objęła Bovska. 

Narosła we mnie chęć realizacji własnej wizji reżyserskiej, bez konieczności podporządkowywania się reżyserowi Bovska 


- Miałam wspaniałą ekipę, która ze mną pracowała nad tym teledyskiem m.in. choreografkę Agę Konopkę, operatora Marcina Kopca, on cudownie rozumie ruch - wymienia artystka. 

Bovska zdradza w Czwórce, że ma szczególny stosunek do tańca, który ułatwia jej odnajdywanie się na scenie, jest dla niej pierwotnym sposobem wyrażania siebie. W teledysku artystce towarzyszy Michał Mejer, który świetnie odnalazł się w koncepcji Bovskiej. 


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Bovska (@bovska)

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bovska

Data emisji: 29.06.2021

Godzina emisji: 10.15

pj

Czytaj także

Ars Independent Festival - krócej, ale częściej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 14:00
Ars Independent Festival 2021 wraca po pandemicznej przerwie, tym razem podzielony, byśmy jego propozycjami mogli rozkoszować się cały rok.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawadzki: lata 80. to mój muzyczny raj

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 15:00
Z jednej strony jazz, z drugiej artyści tacy jak Jamie Cullum, Theo Hutchcraft, Stromae. Niezbadane są muzyczne ścieżki, którymi podąża Zawadzki, ale zawsze kieruje się w jedną stronę - do synthpopowego brzmienia lat 80.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Śląsk na lato - kino samochodowe, koncerty i wystawy

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 16:40
Jak co tydzień Maciej Kędziora, krytyk filmowy, student katowickiej filmówki, zaprasza na przegląd najciekawszych miejsc, inicjatyw, wydarzeń kulturalnych na Śląsku.  
rozwiń zwiń