Octopus Film Festival. Wiemy, kto powalczy o Nagrodę Główną

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 13:50
Najnowszy film Quentina Dupieux, klaustrofobiczny horror przywodzący na myśl pierwszą część "Cube’a" oraz "Spree" z gwiazdą "Stranger Things" w roli patoinfluencera to kolejne premiery festiwalu Octopus 2021. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: BAZA Production/Shutterstock.com

Sprawdź
Octopus Film Festival 1200.jpg
Octopus Film Festival - święto kina gatunkowego

Po seansach konkursowych widzowie będą mogli ocenić obejrzane tytuły i przyznać – po raz drugi w historii Octopusa – Nagrodę Publiczności festiwalu. - Zapraszamy także na pokazy w ramach cyklu VHS Hell, w którym prezentujemy filmy klasy B znalezione na najniższych półkach osiedlowych wypożyczalni - opowiada współorganizatorka imprezy Karolina Sienkiewicz. - W tym roku nasi programerzy zaszaleli i pokażemy m.in. "Amerykańskiego łowcę", film w stu procentach indonezyjski, który próbuje naśladować kino zza oceanu. "Łowca" będzie wyświetlany na żywo z lektorem, w którego wcieli się Mateusz Gołębiowski. Drugą "gatunkową perłą" będzie "Xtro", czyli opowieść o tym, co by się stało gdyby E.T. miał dziecko z Obcym. Horror science fiction przez lata był zakazany przez brytyjskie władze. 

Posłuchaj
05:39 CZWÓRKA Stacja Kultura - octopus 21.07.2021.mp3 Znamy kolejne szczegóły Ostopus Film Festival 2021 (Stacja Kultura/Czwórka) 

Zobacz
Rick i Morty 1200F.jpg
"Rojst '97", "Rick i Morty" i "Solos" - zapraszamy na seriale

W programie Octopusa również znajdą się warsztaty filmowe, australijskie kino eksploatacji, spotkanie z Michałem Fajbusiewiczem, autorem programu "997" oraz dr. Krzysztofem Grzegorzewskim, który pracuje nad monografią tego popularnego niegdyś programu kryminalnego. Jak zapowiadają organizatorzy można będzie też wziąć udział w pokazach filmowych w niecodziennych miejscach korespondujących ze sztafażem filmu (jak "Top Gun" w hangarze lotniczym czy "The VVitch" w lesie). W programie przewidziany jest także Seans Ukryty, czyli pokaz, którego szczegóły do ostatniej chwili trzymane są w tajemnicy.

Octopus Film Festival 2021 / trailer

Octopus Film Festival to nietypowy festiwal poświęcony ambitnemu kinu gatunkowemu, a jego 4. edycja odbędzie się w dniach 3-8 sierpnia w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Karolina Sienkiewicz (Octopus Film Festival)

Data emisji: 21.07.2021

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Kręcenie "bez trzymanki". Jak zrobić film w dwa dni?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 17:27
- 48 Hour Film Project to szalony pomysł człowieka, który w USA zawodowo zajmował się filmem. Dziś idea ta rozrosła się na międzynarodową skalę. Ludzie zarazili się nią i od lat robią filmy w zawrotnym tempie - mówi w Czwórce Anna Karczewska, rzeczniczka polskiej edycji 48 Hour Film Project. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Octopus Film Festival. Ukryte projekcje bez szampana i czerwonego dywanu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 16:44
Między 7 a 11 sierpnia w Gdańsku odbędzie się Octopus Film Festiwal. Jak mówią o nim jego twórcy - to najbardziej nieokrzesany festiwal filmowy w kraju.
rozwiń zwiń