Octopus Film Festival. Ukryte projekcje bez szampana i czerwonego dywanu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 16:44
Między 7 a 11 sierpnia w Gdańsku odbędzie się Octopus Film Festiwal. Jak mówią o nim jego twórcy - to najbardziej nieokrzesany festiwal filmowy w kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jacob Lund/Shutterstock.com

- Lubimy mówić o nim, że jest nieokrzesany, bo jego program całkowicie różni się od innych festiwali filmowych w Polsce - opowiadał Grzegorz Fortuna, dyrektor programowy. 

- U nas nie znajdziecie czerwonego dywanu i szampana. Wszystkie projekcje filmowe odbywają się w postoczniowych halach produkcyjnych, lub w plenerze. Pokazujemy kino gatunkowe, nieco odmienne od kina artystycznego - zapowiadał. 

Jakie propozycje znajdą się w repertuarze tegorocznej odsłony Octopus Film Festiwal? W jaki sposób organizatorzy wydarzenia postanowili uczcić 25-lecie filmu "Pulp Fiction"? W jakiej roli pojawią się na festiwalu Krystyna Czubówna i Tomasz Knapik? Jak trafić na specjalny pokaz filmu z Nicolasem Cagesm i czym są "ukryte projekcje"? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Grzegorz Fortuna (dyrektor programowy festiwalu)

Data emisji: 4.07.2019

Godzina emisji: 10.45

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Recenzje jak storytelling. "Chcemy wprowadzić widza w świat opowiadanej historii"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 16:41
Filmowe memy, newsy, trailery i  publicystyka - tak o zawartości swojego miejsca w sieci piszą jego twórcy - Maciej Kędziora, Maja Głogowska i Andrzej Badek. W Czwórce spotkaliśmy się z ekipą tworzącą portal "Filmawka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Anioł", "Arktyka", "Heavy Trip"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 15:00
Od piątku w kinach m.in. wyprodukowany przez Pedra Almodóvara "Anioł", skandynawska komedia muzyczna "Heavy Trip" oraz "Arktyka" - film, który mrozi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berlinale 2019. Uczucia są polityczne, a świat egoistyczny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:50
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie zalicza się do najważniejszych tego typu imprez na świecie. - W Berlinale Palast na placu Poczdamskim nie milkną dyskusje o kinie, w tym także o najnowszym filmie Fatiha Akina - relacjonuje Beata Kwiatkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paolo Gesumunno: włoskie kino jest jak włoska dusza

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 15:10
Włoski Instytut Kultury już po raz ósmy zaprasza na przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego "Cinema Italia Oggi". Jakie filmy zobaczymy w tym roku? 
rozwiń zwiń