Festiwale, filmy i seriale - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 09:21
W programie sprawdzimy, jakie ciekawe wydarzenia kulturalne zobaczyć można na Śląsku, dowiemy się też, co będzie się działo podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Who is Danny

W cotygodniowym cyklu "Kulturalny  Śląsk" tradycyjnie gościem będzie Maciej Kędziora krytyk filmowy, student katowickiej filmówki. Zaprosimy na przegląd ciekawych miejsc, inicjatyw, wydarzeń kulturalnych na Śląsku. 

W pierwszej godzinie audycji sprawdzimy także, jak robić dobre wakacyjne zdjęcia smartfonem. O czym należy pamiętać i jakie są zasady fotografii? Zaprosimy na drugą część rozmowy z Dominiką Koszowską, która od dwóch lat jest jurorem w konkursie fotografii mobilnej MPA, czyli Mobile Photography Awards.

Posłuchaj także:

Po godz. 11.15 zajrzymy na festiwal Warszawa Singera. To - jak zwykle - poza koncertami, spotkaniami, literaturą i sztuką, także teatr, w bardzo bogatej odsłonie. Zobaczymy przegląd premier minionego sezonu warszawskiego Teatru Żydowskiego, m.in. "Mykwę", "Gołda Tencer zaprasza: Szlagiery żydowskiego kabaretu", czy "Akademię Pana Kleksa". Festiwalowa publiczność po raz pierwszy w historii festiwalu zobaczy również spektakle studentów warszawskiej Akademii Teatralnej. 

Sprawdź także:

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w poniedziałek (09.08) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka kultura żydowska
Czytaj także

Duet Paula i Karol o płycie "Lifestrange": jest troszkę beatlesowska

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 00:00
Paula Bialski oraz Karol Strzemieczny, czyli muzycy duetu Paula & Karol opowiadali w Czwórce o nowej płycie zatytułowanej "Lifestrange" oraz o swoich folkowych inspiracjach.
rozwiń zwiń