Trasy koncertowe służą Gabie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2010 14:35
Gaba Kulka jest dumna ze swojego koncertowego DVD. – Praca nad "Live Rabbit" była dla mnie niesamowicie interesująca – przyznaje artystka.
Audio

– Trasa koncertowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że robię to, co chcę robić – podkreśla Gaba Kulka. Artystka była gościem "Stacji Kultura", gdzie opowiadała o występach w ramach Trójka Tour oraz o swoim pierwszym koncertowym DVD.

Znana słuchaczom Czwórki z audycji "Gabofon" (w każdą niedzielę o godzinie 15) Gaba Kulka odbyła trasę koncertową z zespołami Dick4Dick i Czesław Śpiewa. Jak przyznaje, bardzo często i chętnie wspomina wspólne koncertowanie. – Pomijając wszystkie rockandrollowe i imprezowe klisze, było to dla mnie bardzo duchowe, emocjonujące i budujące doświadczenie – podkreśla gość "Stacji Kultura".

Jeden z występów Gaby Kulki został zarejestrowany i wydany w postaci koncertowego DVD zatytułowanego "Live Rabbit". Gość Kasi Dydo przyznaje, że obecność kamer nadmiernie nie stresowała ani jej, ani zespołu. – Właściwie weszliśmy w to nagranie z biegu. To był prawie środek trasy i czuliśmy się już „rozegrani” – tłumaczy. – Nie sadzę, by ktoś z nas bardziej się stresował tym, że jeździły kamery, było więcej kabli i trzeba było trochę bardziej uważać – dodaje Gaba Kulka.

Artystka zwraca uwagę, że na DVD można znaleźć także bardzo ciekawy dokument z trasy, nakręcony przez Katarzynę Pałetko i Maćka Szupicę. – Cieszę się, że oni to zrobili. To przedmiot naszej wielkiej dumy – podkreśla artystka. Dodaje, że film dokumentalny idealnie wkomponowuje się w "Live Rabbit".

Jakie artystyczne plany ma Gaba Kulka na nadchodzący rok? – Moje postanowienie noworoczne brzmi: poświęcić więcej czasu na własne piosenki. Granie z innymi ludźmi i angażowanie się w cudze projekty jest zabawne i bardzo rozwijające, żadnego z nich nie żałuję, ale nadszedł chyba moment,  by troszeczkę wyhamować – mówi artystka. Wiadomo na pewno, że wiosną ukaże się płyta formacji Baaba Kulka z coverami piosenek legendarnej heavy-metalowej grupy Iron Maiden

Więcej o projektach, w które zaangażowała się Gaba Kulka i jej planach na najbliższą przyszłość w rozmowie z Kasią Dydo. Wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku/filmu w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

Młynarski Plays Młynarski feat. Gaba Kulka – Lubię wrony

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2010 07:55
Premiera płyty "Młynarski plays Młynarski" już 10 października!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaba Kulka na DVD

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 16:59
Koncert, dokument z trasy, galeria zdjęć a także niedostępna na żadnej płycie piosenka "Devil’s Headlights"… to wszystko na "Live Rabbit".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Notes 3D" – wygraj w Czwórce album Tedego!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 17:18
Tede – raper obecny na polskiej scenie hiphopowej od ponad 10 lat wydał właśnie ósmy solowy album. Płyta do wygrania w "Magazynie" już od 13 grudnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Californication" – rozdajemy sezon trzeci!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 16:08
Znów zrobi się gorąco… Czwórka poleca wydaną na DVD trzecią serię przygód Hanka Moody’ego (David Duchovny), który tym razem zostaje wykładowcą…
rozwiń zwiń