Filmy na weekend: "Dom Gucci", "Dziewczyny z Dubaju" i "Nasze magiczne Encanto"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 17:20
Dziedzictwo, zdrada, namiętność oraz zbrodnia i kara we włoskim imperium mody. Afera dubajska na dużym ekranie oraz magiczny dom w animacji Disneya - Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery tygodnia.
Kadr z filmu Dom Gucci, na zdjęciu Lady Gaga i Adam Driver
Kadr z filmu "Dom Gucci", na zdjęciu Lady Gaga i Adam Driver Foto: mat. pras.

Przegląd premier filmowych rozpoczynamy od filmu Ridley'a Scotta "Dom Gucci". Jest to oparta na faktach, szokująca historia rodzinnego imperium, stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci. Ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

Posłuchaj
16:11 CZWORKA premiery filmowe 26.11.2021.mp3 Krytyk Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)

 - Jest to film o bogactwie i czymś co symbolizuje Gucci. Już widząc logo myślimy o bizantyjskim przepychu, o wielkich pieniądzach, luksusie, życiu w wersji premium. Gucci jest marzeniem, do którego wielu z nas dąży, trudno się dziwić, że film o domu Gucci, kulisach walki, która się rozegrała w latach 70. i 80. wzbudza tak wiele emocji - opowiada Łukasz Muszyński. - A kiedy widzimy za kamerą Ridley'a Scotta, weterana wielkiego, wysokobudżetowego kina hollywoodzkiego, a przed obiektywem gwiazdy Hollywood, to działa, jak marka Gucci - chce się to zobaczyć. Towarzyszy temu przyjemna dla dla oka i ucha oprawa audiowizualna i pojawia się sporo emocji. Wszystko to Ridley Scott w tym filmie ujął. Doskonałe aktorstwo i Lady Gaga, która udowadnia, że jej nominacja do Oscara za "Narodziny gwiazdy" nie była przypadkowa.

Źr. Youtube/ Dom Gucci - zwiastun 2 PL /forumfilmpoland


"Dziewczyny z Dubaju", w reżyserii Marii Sadowskiej, to kolejna premiera tego weekendu. Film oparty na książce Piotra Krysiaka wchodzi na ekrany kin w atmosferze skandalu. Producentką jest m.in. Doda, a główną bohaterką filmu jest Emi młoda atrakcyjna i ambitna dziewczyna, która marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie celebrytki.

- Emi szybko się przekonuje, że ten świat, który kusi złotem, jachtami i tabunem przystojnych mężczyzn skrywa drugie, mroczne oblicze - opowiada Łukasz Muszyński. - Nie było pokazu prasowego, więc nie mogę nic na temat filmu powiedzieć. Z tego co słyszałem twórcy mieli ambicję, żeby nakręcić żeńską wersję "Wilka z Wall Street", czyli opowieść o niepohamowanej ambicji, wielkich pieniądzach, luksusie i wszystkim co się kryje za pragnieniem sukcesu. Jednak jaki jest efekt, można się przekonać oglądając film.

Źr. Youtube/DZIEWCZYNY Z DUBAJU - oficjalny zwiastun/KinoSwiatPL


Na ekrany kin wchodzi również nowa historia Disneya - "Nasze magiczne Encanto", która opowiada o potędze rodziny. - Tym razem Disney zabiera nas do Kolumbii i tytułowego miasteczka, w którym jest magiczny domek, a w nim magiczna rodzina, w której każdy dysponuje niezwykłą mocą - opowiada rozmówca Kasi Dydo. - Główna bohaterka czeka na 15. urodziny kiedy dar ma się objawić. Jednak okazuje się, że nic się nie pojawia, czym wprowadza rodzinę i siebie w zdumienie. Po Disneyu możemy spodziewać się mieszanki humoru i wzruszeń, sporej ilości piosenek, i wspaniałej animacji.

Źr.Youtube/Nasze magiczne Encanto - zwiastun #1 [dubbing]/DisneyFilmy


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 26.11.2021

Godzina emisji: 10.15

aw

Czytaj także

Filmy o miłości. Czy są w stanie zaskoczyć widza?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 12:00
- Wydawałoby się, że w tym gatunku wszystko już zostało powiedziane i pokazane. Na szczęście nadal są filmowcy, którym chce się kombinować i nawet jeśli nie odkrywają Ameryki, to kręcą ciekawe "życiówki" - przekonuje Łukasz Muszyński z Filmwebu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Weekend w kinie: "The Suicide Squad", "Piękna i rzeźnik", "Klątwa młodości"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 16:50
Kiedy w 2016 roku reżyser David Ayer pokazał swojoją wersję "Legionu samobójców", to raczej nie zjednał sobie ani krytyków, ani fanów uniwersum DC. Pięć lat później do kin wchodzi "The Suicide Squad" Jamesa Gunna i krytyk Łukasz Muszyński daje mu jedną z najwyższych not.  
rozwiń zwiń