Filmy o miłości. Czy są w stanie zaskoczyć widza?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 12:00
- Wydawałoby się, że w tym gatunku wszystko już zostało powiedziane i pokazane. Na szczęście nadal są filmowcy, którym chce się kombinować i nawet jeśli nie odkrywają Ameryki, to kręcą ciekawe "życiówki" - przekonuje Łukasz Muszyński z Filmwebu. 
Kate Hudson  i Maddie Ziegler na planie filmu Music w reżyserii Sii
Kate Hudson i Maddie Ziegler na planie filmu "Music" w reżyserii SiiFoto: mat. promocyjne/Galapagos Films

Posłuchaj
16:26 CZWORKA Stacja Kultura - filmy 12.02.2021.mp3 Krytyk filmowy Łukasz Muszyński poleca filmy na walentynkowy weekend (Stacja Kultura/Czwórka) 

Zobacz
planeta singli 1200.jpg
"Planeta singli". Komedia romantyczna jako pole bitwy

Od "Planety singli" do Fabryki Snów

Do tego grona można zaliczyć dobrze znanego polskim widzom twórcę. Mitja Okorn wyreżyserował m.in.  pierwsze części wielkich kasowych przebojów - "Listów do M." i "Planety singli". Swój najnowszy film zrobił w Hollywood, a wyprodukował go Will Smith. Bohater "Life in a Year" - siedemnastoletni Daryn - dowiaduje się, że jego dziewczyna umiera. W rok, który jej pozostał, postanawia dać jej "całe życie". - Na początku jest zabawnie, potem bardzo wzruszająco, a na koniec pojawia się budujący morał, który w żaden sposób nie "kłuje" w oczy - przyznaje krytyk filmowy. 

LIFE IN A YEAR - Official Trailer / Sony Pictures Entertainment

Zobacz
shutterstock miłość złamane serce Taimit 1200.jpg
Złamane serce. Choroba z bajek, która istnieje naprawdę

Happy endu nie będzie

W 2011 roku kanadyjska aktorka i reżyserka Sarah Polley nakręciła film "Take This Waltz" z Michelle Williams, Sethem Rogenem i Lukiem Kirkbym w rolach głównych. - Główna bohaterka tej opowieści - mężatką z pięcioletnim stażem - odczuwa znużenie w związku, który nie dostarcza jej już nowych, ekscytujących wrażeń. Wszystko się zmienia gdy na jej drodze staje nowy mężczyzna. Nagle, jak grom z jasnego nieba, spada na nią uczucie, choć w jej starym związku nie wydarzyło się nic strasznego - opowiada gość Czwórki. - "Take This Waltz" to historia końca miłości. Wszystko dzieje się w zasadzie w jednej sekundzie. Widz nie musi odpowiadać sobie na pytania "kto, kiedy, z kim i gdzie". Wszystko jest jasne. Może oprócz odpowiedzi na pytanie "dlaczego?".

TAKE THIS WALTZ - Official Trailer - Starring Michelle Williams & Seth Rogen / StudiocanalUK

Zobacz
shutterstock taniavolobueva brad pitt margot robbie 1200.jpg
Co słychać w świecie filmu? Robbie, Pitt i filmowy recycling

Sia. Gwiazda muzyki reżyseruje

Po sukcesach w świecie muzyki autralijska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Sia postanowiła spróbować swoich sił w świecie kina. "Music" to jej reżyserski debiut, w którym występują Kate Hudson, Leslie Odomem Jr. i Maddie Ziegler w rolach. Nominowany do Złotych Globów film właśnie trafił do sieci. "Music" opowiada o magii, którą można dostrzec, gdy ktoś, kto nie potrafi komunikować się za pomocą słów, spotyka ludzi, którzy potrafią słuchać sercem. Film rozpoczyna się w momencie, gdy żyjąca na własną rękę, z dala od rodziny Zu po śmierci babci, zostaje niespodziewanie jedynym opiekunem Music, swojej nastoletniej przyrodniej siostry, która nie mówi ze względu na zaburzenia ze spektrum autyzmu. - Co prawda krytyct "schłostali" debiut Sii niemiłosiernie, ale film otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów i to w ważnych kategoriach: Najlepsza komedia lub musical i Najlepsza aktorka - podsumowuje rozmówca Kasi Dydo.

MUSIC - oficjalny zwiastun VOD i DVD / Moje Filmy

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (Filmweb.pl)

Data emisji: 12.02.2021

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

Zapomniana reżyserka. Alice Guy-Blache autorka 1000 filmów

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 12:16
Obraz "Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blache" powstawał 8 lat. To dokument o pierwszej reżyserce w historii kina. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwierają kina! Walentynki spędź w Iluzjonie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:04
Widzowie, ale i pracownicy kin z niecierpliwością czekają na najbliższy weekend. 12 lutego będziemy mogli obejrzeć film na dużym ekranie. Warszawski Iluzjon na walentynki przygotował romanse wszechczasów. 
rozwiń zwiń