Nowości serialowe 2022 - nie tylko "House of the Dragon"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:26
Na liście seriali, które pojawią się w tym roku będzie sporo nowości, m.in. "Ród Smoka", czyli "House of the Dragon". Czekamy także na kolejną odsłonę hitu "Władca Pierścieni" i ekranizację komiksu "Sandman".
House of the Dragon
"House of the Dragon"Foto: Shutterstock.com

"Ród Smoka", czyli "House of the Dragon" to oczywiście powrót do serialu "Gra o tron" i przygód rodu Targaryenów. - George R.R. Martin już wypowiedział się na temat tego serialu i stwierdził, że "nie ma wstydu" - mówiła o "Rodzie Smoka" Kaja Klimek. - Teraz powracamy do historii, która zarobiła miliony, by mogła zarobić kolejne. Jednak ja sama jestem podekscytowana, bo dowiemy się, jak funkcjonowały legendarne postacie z rodu Targaryenów. Dotychczas znamy je bowiemy wyłącznie z retrospekcji i opowieści innych - stwierdziła Kaja Klimek.

Jak podkreślała, w tym serialu wystąpi cała plejada amerykańskich gwiazd. W rolach głównych wystąpią Paddy Considine, Olivia Cooke, Alicent Hightower czy Emma D'arcy. 

Źr. Screen Culture/House of the Dragon (2022) Official trailer

Fani gatunku fantasy z pewnością czekają na kolejną odsłonę "Władcy Pierścieni". - Płynął informacje, że ma to być najdroższa serialowa produkcja w historii - opowiadała gość Czwórki. - Warto zastanowić się, po co powstaje ten serial, bo mamy już zarówno świetną Trylogię, jak i "Hobbita" - tłumaczyła Kaja Klimek. - Może warto sięgnąć po coś, czego jeszcze nie znamy.

Powstaje także serial na bazie kultowego komiksu "Sandman", stworzonego przez Neila Gaimana i wydanego w 75 odcinkach w latach 1989-1996. - Ten komiks jest absolutnym arcydziełem, świetnie napisanym. To wyprawa do świata snu, w którym poznajemy Morfeusza - zupełnie innego niż ten z "Matrixa". Ma on swoje rodzeństwo - Przedwiecznych, i wszyscy mają niesamowite przygody - opowiadała Kaja Klimek. - Morfeusz zostaje porwany, zakochuje się, spotyka arcyciekawe postaci. Zobaczymy, jak uda się nakreślić serial. 

Źr. Netflix/The Sandman/First Look

Na srebrny ekran w tym roku wjedzie także sporo kontynuacji. - 10 stycznia rozpocznie się drugi sezon produkcji "Euphoria". To sezon, na który długo przyszło nam czekać, bo niemal dwa lata - mówiła Kaja Klimek. To historia nastolatki, która musi mierzyć się z problemami dorastania. - Bohaterki mają dojmujące problemy - podkreślała gość Czwórki. Jesienią tego roku rozpocząć ma się także piąty sezon "The Crown". - Na ekranie pojawić się mają Emelda Sountown. Lata lecą, a królowe się zmieniają, twórcy w każdym sezonie dają szansę kolejnym wybitnym aktorom, co jest bardzo mocną stroną tego serialu - opowiadała Kaja Klimek. 

Posłuchaj także:

Ciekawych propozycji serialowych nie zabraknie także na polskim podwórku. - Polskie produkcje się bardzo dobrze rozwijają, jest z czego wybierać i pojawi się przynajmniej kilka ciekawych tytułów - mówiła gość Czwórki. - Wielu czeka na miniserial "Królowa" z Andrzejem Sewerynem w podwójnej roli głównej. Wciela się on w rolę krawca, a jednocześnie po godzinach staje się drag queen. Jego córkę zagra Maria Peszek, więc o warstwę muzyczną także możemy być spokojni - opowiadała Kaja Klimek. Wśród polskich seriali pojawi się także propozycja fantasy "Krakowskie potwory" Katarzyny Adamik i Olgi Hajdas. To opowieść o studentce medycyny, która poznaje pewnego tajemniczego profesora i daje się wciągnąć w intrygę pełną nawiązań do słowiańskich mitów i legend. 

Posłuchaj
20:12 czwórka klimek 2022_01_06-10-15-09 (1).mp3 Nowości serialowe 2022 - co warto będzie zobaczyć? (Stacja Kultura/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo 

Gość: Kaja Klimek (krytyk filmowy)

Data emisji: 30.12.2021

Godzina emisji: 10.20

kd

Czytaj także

Marta Żmuda-Trzebiatowska: serial "Zostań w domu" to była potrzeba chwili

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 10:06
- Serial "Zostań w domu" to totalnie spontaniczna akcja. Po prostu po kilku dniach siedzenia razem w domu. Kamil chyba nie mógł wytrzymać, że będę mu zlecać kolejne prace domowe, sprzątanie piwnicy itd., więc wymyślił serial, żeby mnie i siebie czymś zająć - opowiada Marta Żmuda-Trzebiatowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ucieczka", "Obsesja Eve" i "Król tygrysów" - serialowe hity

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:54
Czas izolacji sprawia, że każda pora dnia wydaje się dobra na kolejny odcinek ulubionego serialu. Platformy streamingowe przygotowują dla nas wciąż nowe oferty.  
rozwiń zwiń