Olga Kalicka: występuję w serialu, w którym nikogo nie widać

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 13:00
Dwie z pozoru szczęśliwe pary: małżeństwo z kilkunastoletnim stażem oraz świeży związek z Tindera, postanawiają wspólnie wyjechać na majówkę. Zapowiada się sielanka, a wychodzi pełen emocji dramat obyczajowy - z udziałem Magdaleny Różczki, Michała Czerneckiego, Leszka Lichoty i Olgi Kalickiej.
Audio
  • Aktorka Olga Kalicka o audioserialu "F... Bornholm" (Stacja Kultra/Czwórka)
Olga Kalicka
Olga KalickaFoto: Czwórka/Michał Misiorek

Czytaj także
katarzyna zielińska 663.JPG
Katarzyna Zielińska: z teatru przeniosłam się do sieci

- "F... Bornholm" to słuchowisko, któremu towarzyszą olbrzymie emocje. Jeśli zamknie się oczy, to naprawdę można zobaczyć to, co dzieje się między bohaterami - opowiada Olga Kalicka. 

Aktorka wciela się w postać Niny, studentki psychologii - To jest młoda dziewczyna, która poznaje swojego faceta na portalu randkowym. Dawid jest starszy, po rozwodzie i ma syna. Ma za sobą jakąś przeszłość - opowiada. - Nina chce mieć poważny związek, bo lubi dojrzałych mężczyzn, ale z drugiej strony chciałaby wprowadzić do tej relacji nieco świeżości. Do tego jest charakterna i lubi postawić na swoim. 


Czytaj także
magdalena popławska storytel 1200.jpg
Chłopi 2050. Magdalena Popławska, Marcin Dorociński i Bartłomiej Topa ratują świat

Audioserial nagrywany był w niecodziennych warunkach. - Ja nagrywałam go jako pierwsza i byłam w studiu zupełnie sama. Kwestie zza szyby podrzucali mi reżyser i realizatorzy dźwięku  - wspomina gość Czwórki. - Miałam chyba najtrudniejsze zadanie, bo musiałam przetrzeć szlaki dla reszty. Nie mówiąc już o scenie miłosnej, którą też nagrywałam w pojedynkę - śmieje się. 

Autorką pomysłu jest Anna Kazejak, reżyserka i scenarzystka, znana między innymi z takich filmów jak "Skrzydlate świnie", "Obietnica" czy serialu "Bez tajemnic". Razem ze scenarzystą Filipem Kasperaszakiem w "F... Bornholm" postanowili opowiedzieć historię o kryzysie w związku, a zarazem stworzyli przejmujący obraz pokolenia dzisiejszych 40-latków.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Olga Kalicka (aktorka)

Data emisji: 09.04.2020

Godzina emisji: 10.20

kul/pj

Czytaj także

"Czarne Źródło". Superprodukcja na rynku audiobooków z gwiazdorską obsadą

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 17:57
Słuchowisku głosu użyczyli m.in. Anna Dereszowska, Andrzej Chyra, Krzysztof Stelmaszyk, Magdalena Schejbal, Józef Pawłowski i ponad 30 innych aktorów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nasze życie w czasach zarazy. O projekcie krakowskiego muzeum

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 15:00
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do podzielenia się doświadczeniem życia w czasach pandemii. W ten sposób badacze spróbują zbudować pamięć o tym niecodziennym czasie.
rozwiń zwiń