X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ojciec Bóg na kozetce

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 14:50
Nawet Panu Bogu niełatwo jest być ojcem – przekonują autorzy spektaklu „Ojciec Bóg”.
Audio

Pan Bóg, stwarzając ten świat, wykazał się wielkim poczuciem humoru. My mu tego poczucia humoru chyba trochę odmawiamy – ocenia Marcin Perchuć, aktor znany m. in. z serialu „Ekipa” Agnieszki Holland, wykładowca, były radiowiec, którego od 6 stycznia można oglądać w spektaklu „Ojciec Bóg”. W monodramie „uczłowieczony” Bóg przychodzi na terapię rodzinną, ponieważ… „ma problem z dzieciakami”.

Premierę monodramu poprzedziła kampania promocyjna w internecie. Na portalu Facebook powstał specjalny profil, na którym Ojciec Bóg zwraca się do gości z prośbą o porady, jak postępować z żoną Marią i z „Młodym”, czyli Jezusem. Takie „odbrązawiające” ujęcie spodobało się internautom – cieszy się gość „Stacji Kultura”. Odpiera jednak zarzut, jakoby autorzy spektaklu traktowali religijne motywy z nadmierną nonszalancją. – To nie są jaja. Mówię to z punktu widzenia człowieka wierzącego – podkreśla Marcin Perchuć.

Treść sztuki osnuta jest na motywach zaczerpniętych ze Starego i Nowego Testamentu, podanych w nietypowy sposób. Autorzy – Katarzyna Wasilewska i Jacek Wasilewski – wykorzystują biblijne historie jako przykłady uniwersalnych prawidłowości rządzących życiem rodzinnym. – Choćby Kain i Abel, choćby Lot, którego zgwałciły córki. Nagle okazuje się, że te sytuacje dotyczą też naszego społeczeństwa – wylicza gość Kuby Kukli.

„Ojciec Bóg” nie jest typowym „one man show”. Spektakl wyróżnia staranna reżyseria i dopracowana warstwa dźwiękowa. Autorem muzyki jest sam Wojciech Waglewski. Opracowaniem muzycznym zajął się natomiast reżyser przedstawienia Waldemar Śmigasiewicz. – Potrzebowaliśmy również dźwięków niekoniecznie muzycznych. Muzyka Wojciecha Waglewskiego to wszystko spaja – wyjaśnia Marcin Perchuć.

Więcej w rozmowie Kuby Kukli z Marcinem Perchuciem. Dźwięk i film znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Umieranie na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 18:27
O "niesprawiedliwym" rankingu najczęściej umierających w filmach aktorów oraz o popkulturowej "pornografii śmierci" mówił w Czwórce krytyk Kamil Śmiałkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gula" poszedłby na "Weekend"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 14:06
O słuszności tezy, że lekkie filmy kręci się najtrudniej, aktor Michał Lewandowski przekonał się na własnej skórze na planie "Weekendu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol na miarę czasów

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2011 14:03
21 stycznia na ekrany kin trafi „Och, Karol 2”. O kulisach powstania remake’u słynnej komedii opowiadał w Czwórce reżyser Piotr Wereśniak.
rozwiń zwiń