Kultura na Śląsku, warsztaty na lato i Paula Roma w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 14:15
W poniedziałkowym wydaniu audycji sprawdzimy, co ciekawego dzieje się na Śląsku i jak twórczo wykorzystać wakacje, a Paula Roma opowie nam o swojej twórczości i planach.
Paula Roma
Paula RomaFoto: mat. promocyjne / Michał Pańszczyk

W najbliższym wydaniu Stacji Kultura gościem będzie Paula Roma. To nowa muzyczna odsłona wokalistki znanej wcześniej jako Paulina Romaniuk. Artystka zadebiutowała również jako kompozytorka oraz autorka tekstów. W Czwórce porozmawiam na temat nowych singli i planów muzycznych.

Wcześniej wybierzemy się na Śląsk. Jak co tydzień Maciek Kędziora przedstawi kulturalne propozycje i podpowie, w jakich wydarzeniach warto wziąć udział.

W cyklu "Letni kurs" sprawdzamy jak twórczo wykorzystać wakacje. Tym razem Ola Opala zaprosi na zwiedzanie Pracowni i Muzeum Witrażu w Krakowie. Można je połączyć z warsztatami witrażowymi, których efektem jest wykonanie witraża pod okiem mistrzów. Jest to doskonała okazja, by własnoręcznie stworzyć witraż, który będzie unikalną pamiątką z wizyty w Krakowie. Inspiracją do wykonania własnego dzieła może być ekspozycja w muzeum. Można tam podziwiać zarówno współczesne jak i zabytkowe dzieła. 

W drugiej części audycji gościem Czwórki będzie Adam Wicher, dyrektor Funzeum. Wraz z nim postaramy się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego Polacy wybierają interaktywne muzea? Bez wątpienia największym atutem tego typu muzeów jest możliwość kreatywnego spędzenia czasu oraz angażowanie wszystkich zmysłów. 

Według badania "Zabawa i cyfryzacja, czyli rozrywka XXI wieku" przeprowadzonego przez Funzeum, tego typu obiekty odwiedzamy głównie aby oderwać się od rzeczywistości lub miło spędzić czas. Kolejnym powodem jest możliwość zdobycia wiedzy, a także względy kulturalne. Na co jeszcze zwracają uwagę odwiedzający? O tym powiemy w audycji. 


Zobacz także:


***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w poniedziałek (15.08) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

aw

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń