"Adrenalina" - Michał Szczygieł i jego wakacyjny singiel

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 16:45
Po roku przerwy Michał Szczygieł wypuścił wakacyjny utwór "Adrenalina”. - Jestem na orbicie tworzenia nowego albumu - mówi artysta w Czwórce. - Chociaż na razie trudno mi powiedzieć, kiedy się ukaże.  
Michał Szczygieł w Czwórce
Michał Szczygieł w CzwórceFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Michał Szczygieł - kompozytor i autor piosenek. Finalista jednego z talent show, zadebiutował w 2018 roku utworem "Nic tu po mnie", potem pojawił się kawałek "Spontan", który spontanicznie skradł serca słuchaczy. W czerwcu 2021 roku ukazał się debiutancki album artysty zatytułowany "Tak, jak chcę". Niedawno muzyk zaprezentował nowy singiel: "Adrenalina".

Góry dostarczają inspiracji

Utwór powstał we współpracy z Likers Music, a inspiracją były górskie wędrówki Michała i towarzysząca im adrenalina. - Jak jej za bardzo brakuje, to czuję się z tym źle. Gdy się zasiedzę, nie uprawiam sportu, to mi jej brakuje. Góry to dla mnie miejsce do refleksji. Ściągają mnie też na ziemię - tłumaczy artysta. - Gdy widzisz potęgę gór i widzisz przepaść, w którą możesz spaść, to zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś królem świata. Że nie jesteś niezniszczalny. Znajduję tam różne rzeczy. Czasami chcę się zmęczyć, zobaczyć coś, jak będę już na szczycie, a czasem ważna jest sama droga. Przełamywanie momentów, w których nie możesz już sobie dać rady, ale idziesz dalej.  

Mimo że na nową piosenkę Michała przyszło nieco zaczekać, a po sukcesach nastąpił rok przerwy, to nie znaczy, że muzyk odpoczywał. - Fascynuje mnie wiele rzeczy nie zawsze związanych z muzyką. Nagrywałem jednak piosenki, które niedługo być może się pojawią - opowiada. - Z moim zespołem zrobiliśmy także w wieżowcu sesję live z płyty "Tak, jak chcę".


Źr. Youtube/Michał Szczygieł - ADRENALINA


Ważni współpracownicy

Artysta podkreśla, że ważni są dla niego współpracownicy, nie tylko grający z nim muzycy, ale także "merytoryczna" część jego ekipy. - Chyba o to chodzi, żeby otaczać się ludźmi mądrymi i często mądrzejszymi od siebie w danych aspektach. Choćby menadżerowanie życiem artysty, który często patrzy bardziej emocjonalnie - zauważa gość audycji. - Co nie znaczy, że nie potrafię wcielać się w różne sytuacje. W branży potrafię być bezwzględny i bezduszny, ale również potrafię być bardzo emocjonalny i taki, że czasem trudno mi powiedzieć "nie".


Posłuchaj
17:37 Czwórka/Stacja Kultura - Michał Szczygieł 17.08.2022.mp3 Michał Szczygieł o nowym singlu, górach i płycie (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Rozmówca Kasi Dydo jest na etapie tworzenia albumu i jak zapowiada, każdy numer będzie oddzielną, nową historią. Kolejny krążek będzie kontynuacją jego popowej drogi. - Pozwala mi ona na zróżnicowane kroki. To jest szeroko pojęty pop. Mogę mieszać gatunki i mogę się w tym realizować. Czuję się na siłach, żeby eksperymentować - opowiada Michał Szczygieł. - Mam już takie utwory, których w swoim dorobku wcześniej nie miałem. Jestem z tego bardzo zadowolony. Będę pokazywał swoje kolejne muzyczne twarze fanom, ale także i sobie. Często to jest muza, która we mnie siedzi jako w słuchaczu i też dojrzewam, żeby ją robić.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Szczygieł

Data emisji: 16.08.2022

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

Winylowe białe kruki - "Fankomat" zespołu Blenders w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 15:01
W cyklu "Białe kruki" Damian Sikorski opowiada o najcenniejszych wydaniach płytowych. Tym razem bohaterem audycji jest album zespołu Blenders. - Byli kolorowi, mieli odjazdowe pomysły umiejętnie połączone i świetne wideoklipy - mówi dziennikarz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiktoria Zwolińska: w mojej muzyce najważniejszy jest klimat

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 14:05
- Dziś jestem na etapie tworzenia własnego materiału, bawię się muzyką - podkreślała wokalistka Wiktoria Zwolińska, autorka m.in. numerów "Zielona bluza" czy "A tak ogólnie".
rozwiń zwiń