Targi plakatu, wokół Azji, premiery płytowe i wydawnicze - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 09:15
W audycji m.in. zaprosimy na Targi Plakatu Zima 2022, opowiemy o koreańskim serialu "Somebody" i sprawdzimy, co nowego na rynku muzycznym i wydawniczym.
Zawsze jest dobra pora na słuchanie Czwórki
Zawsze jest dobra pora na słuchanie CzwórkiFoto: Glow Images/East News

Program rozpoczniemy od zaproszenia na Targi Plakatu Zima 2022. W niedzielę, 4 grudnia 2022 w zabytkowych przestrzeniach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich spotkają się najzdolniejsi z plakacistów, kolekcjonerów polskiej szkoły plakatu, autorów najpiękniejszych wielkoformatowych ilustracji i grafik. Będą także kalendarze, artbooki i niezwykłe gadżety. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.

W audycji także cykl "Wokół Azji" - tym razem Weronika Puszkar opowie o serialu "Somebody", który niejednemu zmrozi krew w żyłach. Ta wciągająca opowieść łączy przestępstwo i świat mediów społecznościowych. 

W drugiej godzinie audycji gościem Czwórki będzie Aleksandar Ćirlić z Czytelni Słów i Dźwięków Elektra, który opowie o nowych wydawnictwach w zbiorach Elektry. Niedawno miała miejsce premiera płyty Leszka Żądło i Joachima Mencla "Cosmic Silence" - wyjątkowo ciekawe wydawnictwo. Jest to zapis niezwykłego koncertu, który odbył się w grudniu zeszłego roku, w ramach projektu poświęconego legendarnej serii "Biały Kruk Czarnego Krążka". Słynni jazzmani i jednocześnie przyjaciele - Leszek Żądło i Joachim Mencel zaprezentowali specjalny program zatytułowany "Cosmic Silence", zainspirowany dźwiękami wydawanymi przez planety układu słonecznego. Koncert miał miejsce niemal 50 lat po debiucie Leszka w Klubie Płytowym "Biały Kruk…" z free-jazzową epopeją "Inner Silence". 

Przed południem w studiu Czwórki pojawi się także Kinga Michalska, która, jak co tydzień, opowie o premierach wydawniczych. Tym razem gość audycji zrecenzuje książkę "Szachy pod wulkanem", której autorem jest Hakan Nesser oraz "Z pierwszej piłki" Remigiusza Mroza - thriller piłkarski w sam raz na czas mundialowych rozgrywek.

 

Sprawdź także:


***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy we wtorek (29.11) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

aw/mat.pras./kor

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń