Solowe single Piotra Niesłuchowskiego i teledysk AI

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 13:01
Piotr Niesłuchowski prezentuje kolejny singiel "Kto obroni". Przez kilka lat grał ze Skubasem, zaśpiewał u boku Natalii Przybysz, miał przyjemność zagrać dziesiątki koncertów. Dziś stawia na solową karierę. 
Niesłuchowski
NiesłuchowskiFoto: Rafał Masłow/mat. pras.
  • Piotr Niesłuchowski prezentuje trzeci singiel z nadchodzącej płyty. 
  • Artysta na scenie obecny jest od lat. Do tej pory towarzyszył innym muzykom na scenie. 
  • Social media pewne rzeczy ułatwiają muzykom, jednak dostępność nowoczesnych rozwiązań wiele utrudnia. 
  • Roboczy tytuł płyty Piotra Niesłuchowskiego to "Dom latających talerzy", a jej przewodnim tematem jest toksyczna męskość. 
  • Klip do piosenki "Kto obroni" został wygenerowany przy użyciu AI.

Piotr Niesłuchowski na scenie występuje od lat. W setkach koncertów wokalnie wspierał przeróżnych artystów. Dziś stawia na siebie. Postanowił nagrać solowy album. "Kto obroni" to trzeci singiel zapowiadający jego płytę. 

Internet, social media a branża muzyczna

- Zagrałem już kilka koncertów, jesteśmy w trakcie pracy nad jakąś trasą, choć nie jest to proste bo nie jestem znanym artystą - zdradza w Czwórce. - Mimo że mamy mnóstwo nowoczesnych narzędzi, wcale nie jest łatwo dotrzeć do ludzi. Ogromne ilości piosenek trafiają do internetu każdego dnia. Te wszystkie ułatwienia sprawiają, że na rynku muzycznym jest trudniej. 

Starsi słuchacze mogą pamiętać Piotra Niesłuchowskiego z popularnego talentshow "The Voice of Poland". - Od tego czasu minęło 12 lat, to było dawno. Później byłem muzykiem z zespołów różnych gwiazd, muzykiem który jest w tle - wyjaśnia. - Ja nie mam też czasu tworzyć filmików na TikToka, choć przez jakiś czas prowadziłem swoje konto. 


Posłuchaj
26:10 czwórka stacja kultura 06.09.2023.mp3 Piotr Niesłuchowski opowiada o swojej muzyce (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Większość artystów rynku muzycznego w Polsce przyznaje, że dziś, by osiągnąć sukces, by zostać zauważonym, nie wystarczy nagrać dobrą piosenkę, skomponować dobry utwór. Podkreślają, że 70-80 procent sukcesu to działania w social mediach. 

- Dziś piosenkę można nawet zrobić w telefonie. Nie trzeba do tego wielkiego studia - mówi Piotr Niesłuchowski. - Problemem jest to, że jeśli chcesz gdzieś zaistnieć, a nie chcesz za to zapłacić, to twoje zasięgi zostaną ucięte, mało osób to zobaczy. To psuje rynek - ocenia. 

"Dom latających talerzy" i temat toksycznej męskości

Roboczy tytuł płyty Czwórkowego gościa to "Dom latających talerzy". Artysta zdradza, że będzie na niej obecny temat toksycznej męskości. W singlu "Bij" jest ona wpajana przez ojca. 

Mimo że scena muzyczna dobrze jest znana Piotrowi Niesłuchowskiemu zdecydował się skierować na drogę prawdziwego debiutanta - startuje w wielu konkursach muzycznych. Niedawno z zespołem zdobyli Grand Prix na Scyzorykach w Kielcach. - Pokutuje we mnie przeświadczenie, że jestem wokalistą, a ten songwriting zdarzył mi się przez przypadek - przyznaje. - Ja próbuję to robić i sprawia mi to przyjemność, ale mam poczucie, że trochę mi brakuje do światowego poziomu. Czuję jednak, że zrobiłem ogromny postęp. 

Sprawdź też:

Najnowszy singiel "Kto obroni" brzmi jak radiowy przebój, ale i tu pojawia się temat toksycznej męskości. - Dziś mam już gotowe 6 utworów. Kolejne powstają, choć niektóre wciąż czekają na swoje teksty - zdradza artysta. - Ja nie lubię jak coś jest oczywiste, a lubię jak trzeba włożyć nieco wysiłku żeby twórczość rozszyfrować. 

Klip stworzony przez AI

Ciekawostką jest, że teledysk do "Kto obroni" został stworzony przy użyciu sztucznej inteligencji. - Jestem trochę zafascynowany sztuczną inteligencją - przyznaje muzyk. - Ten teledysk powstał z trzysekundowych klipów, które wygenerowałem przez AI. Nie wyszło tak, jak sobie założyłem na początku, ale bardzo blisko - dodaje. 

Niesłuchowski – Kto obroni (AI music video)/Niesłuchowski

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Gość: Piotr Niesłuchowski

Data emisji: 06.09.2023

Godzina emisji: 10.16

pj

Czytaj także

W klubie fitness, u fryzjera i w mieszkaniu. Tam zagra Patryk Pietrzak

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 13:50
Pierwszą gitarę zrobił z zabawkowego karabinu, później - już na poważnie - zaczął grać zespole Ted Nemeth. W ubiegłym roku wydał solowy album "Ok Boomer", a teraz Patryk Pietrzak wyruszył w niezwykłą trasę koncertową. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arek Kłusowski i "Włoski strajk" - jak powstawał klip?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2023 23:10
W dniu premiery trzeciej płyty Arka  "Załegłości w miłości" sprawdzamy, jak powstawał klip do pochodzącego z niej utworu "Włoski strajk". 
rozwiń zwiń