Ptakova i jej nowy album "dla wrażliwców"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2023 14:50
- Naprawdę mam kruche, często smutne serce i to się przelało chyba na tę płytę. Jest to bardzo autentyczna i najprawdziwsza płyta - mówi w Czwórce ptakova. - Słuchacze znajdą tam mnóstwo wrażliwości. To album zdecydowanie od wrażliwca dla wrażliwców.  
Ptakova - jej nowy album Wesoła dziewczyna z sercem często smutnym jest jej producenckim debiutem
Ptakova - jej nowy album "Wesoła dziewczyna z sercem często smutnym" jest jej producenckim debiutemFoto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Światło dzienne ujrzała nowa płyta ptakovej. Płyta "Wesoła dziewczyna ze smutnym sercem" miała premierę pod koniec września
  • Jak przyznaje ptakova, album jest bardzo osobisty, a artystka przelała w kompozycje olbrzymie pokłady swojej wrażliwości.
  • To debiut producencki artystki. Ptakova swój nowy album wyprodukowała i w całości stworzyła sama.


Trzy lata po premierze pierwszej płyty "Suma wszystkich dźwięków" premierę miał nowy album ptakovej "Wesoła dziewczyna z sercem często smutnym". Ptakova swój nowy album wyprodukowała i w całości stworzyła sama.

- Trzy lata potrzebowałam posiedzieć, pomyśleć, podrążyć gdzieś w sobie, żeby zabrać się za pracę nad tym albumem - mówi artystka. - To nie było proste, bo wydobycie z siebie tej wrażliwości, o którą mi chodziło i której szukałam, to było nie lada wyzwanie.

Ptakova i debiut producencki

"Wesoła dziewczyna z sercem często smutnym" to debiut producencki artystki. Jak przyznaje ptakova, mimo obaw ośmieliła się zrobić płytę sama, a pomógł jej w tym "kopniak motywacyjny".  

- Nigdy wcześniej tego nie robiłam na taką skalę, trochę się bałam i nie miałam pewności - opowiada gość Czwórki. - Tworząc i pracując z różnymi producentami, moimi kolegami dostałam superciepłe słowa: "Natalia jeszcze trochę poszukaj, podrąż w sobie, a właściwie dlaczego sama tego nie robisz? Dlaczego nie produkujesz, skoro masz feeling, potrafisz i czujesz to. Usiądź i sama popróbuj". To było bardzo motywujące.

Źr. YouTube/ptakova - brakujesz mi (official video)


"Od wrażliwca dla wrażliwców"

Rozmówczyni Kasi Dydo przyznaje, że album jest bardzo osobisty. Artystka przelała w kompozycje olbrzymie pokłady swojej wrażliwości, a sam tytuł "Wesoła dziewczyna z sercem często smutnym" doskonale ją opisuje. - Naprawdę mam kruche, często smutne serce i to się przelało chyba na tę płytę. Jest to bardzo autentyczna i najprawdziwsza płyta - mówi ptakova. - Słuchacze znajdą tam mnóstwo wrażliwości. To album zdecydowanie od wrażliwca dla wrażliwców.

Źr. YouTube/ptakova - time (official video)


Nowa fryzura - nowe myśli

Artystka wspomina, że w jej karierze, dla całego procesu twórczego ważnym momentem była wizyta w salonie fryzjerskim. Był on bodźcem, którego potrzebowała i sprawił, że zaczęła działać inaczej niż dotychczas. - Wizyta u fryzjera i ścięcie włosów zapoczątkowało naprawdę głęboki proces zmian w moim wnętrzu i w głowie. Zaczęłam po prostu tworzyć, szukać, drążyć - zauważa ptakova. - Znalazłam chyba Natalię, której długo potrzebowałam i szukałam, a proces robienia albumu otworzył mi głowę na rzeczy, których kiedyś słuchałam. Tak jak muzyka filmowa, którą kocham od dziecka, a nie wychodzi na piedestał, jeśli chodzi o moją twórczość. 

Sprawdź też:

Jak podkreśla gość audycji, w procesie produkcyjnym wszystko przychodziło naturalnie i pojawiały się rzeczy, których potrzebowała. - To było niesamowite. Ten cały proces dzielenia się - to było dla mnie supernaturalne i ten tytuł: "Wesoła dziewczyna z sercem często smutnym". Wszystko ubrało mi się w całość - opowiada ptakova. - Cieszę się, że mogłam to pokazać. To jest bardzo autentyczne i powstawało na waszych oczach.


Posłuchaj
35:48 CZWORKA/Stacja Kultura - Ptakova płyta wszystko_16.10. 2023.mp3 Ptakova o płycie "Wesoła dziewczyna z sercem często smutnym" (Stacja Kultura/Czwórka)

 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: ptakova (Natalia Ptak)

Data emisji: 16.10.2023

Godzina emisji: 10.15

aw

Czytaj także

Sara Kordowska o singlu "Kropka": wracam silniejsza

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 12:40
W 2019 roku wygrała konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno" i zadebiutowała z Czwórką albumem "Wszystko i Nic". Dziś powraca z nowym singlem "Kropka". - Przerwa, która była między jedną a drugą płytą, mogłaby sugerować, że łatwo się poddaję, ale jednak nie. Wracam silniejsza - mówi Sara Kordowska.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiktoria Zwolińska na swojej EP-ce o różnych aspektach zazdrości

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2023 14:51
Niedawno pojawiła się epka Wiktorii Zwolińskiej "Na podstawie zazdrości". - Wiem, że to, co zrobiłam, jest dobre, i jestem z tego dumna - mówi artystka w rozmowie z Damianem Sikorskim.
rozwiń zwiń