"To nie zabawa" - Daria ze Śląska i jej nowy singiel

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2023 15:50
Daria ze Śląska niedawno zaprezentowała nowy kawałek. "To nie zabawa” to pierwszy oficjalny singiel promujący zbliżające się wydawnictwo artystki. - Moje teksty to praca na otwartym sercu, dosłownie i w przenośni - mówi Daria w rozmowie z Damianem Sikorskim.
Daria ze Śląska i Damian Sikorski
Daria ze Śląska i Damian Sikorski Foto: Czwórka/Adam Świetlicki
  • Daria ze Śląska przez wielu uważana jest za największe artystyczne odkrycie 2023 roku. 
  • W kwietniu 2023 ukazał się jej debiutancki album pt. "Tu była".
  • "To nie zabawa" to pierwszy oficjalny singiel zapowiadający nowy minialbum artystki.  

Daria ze Śląska - artystyczne odkrycie 2023 roku

Po udanym albumie debiutanckim "Tu była", Daria ze Śląska nowym singlem "To nie zabawa" zapowiada kolejny minialbum. Nic nie zwiastowało jej muzycznej kariery, bo bardziej interesował ją sport. Miała zostać siatkarką, jednak po jedenastu latach zrezygnowała z treningów i na dobre zajęła się muzyką.  

W teledysku do swojego najnowszego singla wraca do swojej sportowej pasji. - Przy okazji kręcenia klipu przez sześć godzin skakałam na sali. I okazuje się, że to jest jak z jazdą na rowerze, że jednak ciało pamięta - opowiada artystka. - Tak na serio, siatkówka dała mi bardzo dużo. Myślę, że nauczyła mnie dyscypliny, skupienia i dała wspaniałe relacje.


Terapeutyczna twórczość?

Daria ze Śląska od momentu swojego debiutu idzie jak burza. Jest coraz bardziej rozpoznawalna, a niektórzy uważają ją za największe odkrycie w 2023 roku. Jej debiutancki album został doceniony przez branżę muzyczną. 

- Znajdziemy tam niesamowite piosenki w bardzo prostej konstrukcji. Jej album "Tu była" jest genialnym, bardzo koncepcyjnym albumem, który ma kilka świetnych kawałków w warstwie muzycznej, ale przede wszystkim lirycznej - mówi Damian Sikorski. - Artystka opowiada bardzo osobiste historie. Po tym debiucie Daria dostawała mnóstwo wiadomości, że jej płyta stała się terapią dla wielu osób i myślę, że z kolejnymi singlami również nieświadomie staje się terapeutką dla wielu dusz.

 

 Źr. YouTube/Daria ze Śląska - To nie zabawa

Jak podkreśla sama artystka, nie było to jej intencją, a jej twórczość dla niej samej jest formą terapii. - Niektórzy mają tę umiejętność mówienia wprost i zazdroszczę takiej umiejętności, bo wielu odczuwa strach. Piosenka sprawia, że mogę zrzucić na papier to, co czuję, i to już jest jedna z form, która pozwala się z tym zmierzyć - tłumaczy rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Gdy ktoś mnie pyta o terapeutyczne zadanie moich piosenek, to mówię, że nigdy to nie było moją intencją. Też nie wiedziałam, że jest to jakieś narzędzie, które może w ogóle zadziałać. Już po terapii wiedziałam, że można w ten sposób pracować i jednak nigdy nie było moim zamiarem, żeby kogoś uleczyć albo żeby komuś podać pomocną dłoń. Jest to niezamierzony wynik piosenek i cieszę się z niego.

 

Źr. YouTube/Daria ze Śląska - Duch


Jak się nazywa singiel Darii ze Śląska zapowiadający nowe wydawnictwo?

"To nie zabawa" to pierwszy oficjalny singiel promujący zbliżające się wydawnictwo Darii ze Śląska, które uzupełni jej debiutancki album "Tu była".

- Nazywamy to minialbumem. Niektóre z numerów były już gotowe po pierwszej płycie, jednak trzeba było dokonać jakiejś selekcji. Niektóre z nich są nowymi numerami - opowiada Daria. - Tak że myślę, że część z nich to przedłużenie płyty, a niektóre to zupełnie nowe historie. Myślę, że nowe wydawnictwo będzie bardzo podobnie do "Tu była", czyli będzie to jakiś rodzaj patchworku stylistycznego.

 

Posłuchaj
39:26 CZWORKA (mp3) _daria ze słąska wszystko_2023_10_31-11-08-17.mp3

 

Daria ze Śląska zapowiada, że jej nowy minialbum ukaże się wiosną 2024 roku.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 31.10.2023

Godzina emisji: 10.15

aw

Czytaj także

Sara Kordowska o singlu "Kropka": wracam silniejsza

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 12:40
W 2019 roku wygrała konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno" i zadebiutowała z Czwórką albumem "Wszystko i Nic". Dziś powraca z nowym singlem "Kropka". - Przerwa, która była między jedną a drugą płytą, mogłaby sugerować, że łatwo się poddaję, ale jednak nie. Wracam silniejsza - mówi Sara Kordowska.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiktoria Zwolińska na swojej EP-ce o różnych aspektach zazdrości

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2023 14:51
Niedawno pojawiła się epka Wiktorii Zwolińskiej "Na podstawie zazdrości". - Wiem, że to, co zrobiłam, jest dobre, i jestem z tego dumna - mówi artystka w rozmowie z Damianem Sikorskim.
rozwiń zwiń