Człowiek orkiestra w "Stacji Kultura"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 14:23
Jest sobie sterem, żeglarzem i okrętem. O swojej samowystarczalności artystycznej Bajzel opowiadał w "Stacji Kultura".
Audio

Jestem człowiekiem orkiestrą, idącym w kierunku elektronicznym – zaznaczył w "Stacji Kultura" Bajzel. – Mam sampler pod nogą, gitarę w ręku, dokładam wokal i tak tworzę muzykę – dodaje. Jak sam przyznał, nie potrafi grać na wszystkich instrumentach, jednak zdarza mu się próbować swoich sił na zestawie perkusyjnym.

Samotność artystyczna Bajzlowi nie doskwiera, bo jak mówi samemu jest lżej.  – Jestem całością tego, co tworzę, z nikim nie muszę się konsultować – twierdzi. Nie ukrywa również, że ten stan rzeczy bardzo go cieszy, gdyż jak sam twierdzi, jest bogiem swojej muzyki. – Biorę na garb wszystko, co wiąże się z moją działalnością artystyczną. Jestem całością, nie częścią – mówi dalej.

Zerkając na okładkę najnowszego albumu Bajzla "Mała wulgaria", można dostrzec gitarę wbitą w telewizor, w tytule symbol "anarchii". – Nie ma to nic wspólnego z byciem anarchistą. Być może jest to mój bunt wobec wulgarności tego świata – tłumaczy.

Więcej w rozmowie Kuby Kukli z Bajzlem. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

sbCzytaj także

Pablopavo: Płyta spójniejsza i bardziej liryczna

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 14:58
Pierwsza płyta była skokiem na główkę do akwenu, którego nazwy jeszcze nie znałem. W przypadku mojej drugiej płyty wiedziałem już, gdzie chcę zanurkować – tłumaczy Pablopavo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bajzel - Mazoll- Opener 14.04

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 18:48
duuużo
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płyta tygodnia – Hans "8"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 13:00
Czwórka poleca solowy album Hansa [52 Dędbiec] zatytułowany "8". Album Hansa do zdobycia na antenie Czwórki!
rozwiń zwiń