Aktor z przypadku, fan Tomasza Karolaka z wyboru

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 13:36
– Na pewno jest on dla mnie mistrzem improwizacji. Chętnie korzystam z jego rad – przyznaje Maciej Musiał, młody aktor znany z popularnego serialu telewizyjnego.
Audio


– W przerwach obiadowych często zdarza mi się grać w szachy z Tomaszem Karolakiem– zdradza Maciej Musiał, młody aktor znany z serialu Rodzinka.pl, w którym główne role grają Małgorzata Kożuchowska i właśnie Tomasz Karolak. O początkach swojej kariery, pracy na planie serialu i sympatii do doświadczonego aktora opowiadał w "Stacji Kultura".

Okazuje się, że swoją przygodę z aktorstwem Maciej Musiał rozpoczął bardzo wcześnie. Jak zdradza, w serialach telewizyjnych zaczął pojawiać się już w wieku pięciu lat. Można było go zobaczyć m.in. w "Plebanii", "Ojcu Mateuszu" i "Hotelu pod żyrafą i nosorożcem". Młody aktor ma na swoim koncie także dubbing i zna już trochę tajniki produkcji filmowej.

Jak twierdzi, wszystko zaczęło się za sprawa rodziców. – Wozili mnie w różne miejsca i mówili, że to zabawa – zdradza. – Ja też zawsze tak to traktowałem, ponieważ aktorstwo sprawia mi wielką frajdę – przyznaje Maciej Musiał.

Młodemu aktorowi bardzo podoba się praca na planie serialu Rodzinka.pl. Jak przyznaje, panuje tam luźna atmosfera, a ze strony bardziej doświadczonych aktorów nie odczuwa żadnej presji. – Robimy serial komediowy i jakby na planie było za poważnie, to widać by to było na ekranie – tłumaczy.

Sporo scen Maciej Musiał gra z Tomaszem Karolakiem. Jak przyznaje gość "Stacji Kultura", doświadczony aktor jest dla niego prawdziwym wzorem. – Na pewno jest dla mnie mistrzem improwizacji. Cenię go także za to, że potrafi z każdym porozmawiać, obojętnie czy to jest statysta, aktor czy oświetleniowiec  – tłumaczy.

Młody aktor nie wie jeszcze, czy będzie zdawał do szkoły aktorskiej. Jak tłumaczy, jest to bardzo "niepewny" zawód, dlatego bierze pod uwagę także studiowanie prawa.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo z Maciejem Musiałem. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie artykułu.

ap

Czytaj także

Urodzony, by grać

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 15:22
Studia aktorskie wymagają szczególnego zaangażowania: skupienia się na sobie, a zarazem otwartości na świat i drugiego człowieka – mówi młody aktor Kamil Dominiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktor, który nie poprzestaje na jednym

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 14:02
Na rynku ukazała się właśnie autorska płyta Bartosza Porczyka zatytułowana "Sprawca". Co skłoniło aktora do wyjścia z planu i nagrania albumu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Forma" Jakuba Tolaka

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 20:34
Muzyk, aktor i architekt. Z uśmiechem na twarzy mówi o sobie "człowiek renesansu". Gościem "Ex Magazine" był Jakub Tolak.
rozwiń zwiń