Urodzony, by grać

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 15:22
Studia aktorskie wymagają szczególnego zaangażowania: skupienia się na sobie, a zarazem otwartości na świat i drugiego człowieka – mówi młody aktor Kamil Dominiak.
Audio

Aktorstwo było we mnie od zawsze. To dla mnie wymarzony zawód – przyznaje Kamil Dominiak, student Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. O aktorskim powołaniu i przedstawieniach dyplomowych opowiadał Magdalenie Kasperowicz w cyklu spotkań z młodymi aktorami zatytułowanym „Deskorola” w audycji „Kontrkultura”.

Gość Czwórki już od najmłodszych lat był pewny, że zostanie aktorem. – Konsekwentnie dążyłem do celu: uczęszczałem na warsztaty teatralne, zajęcia taneczne i brałem lekcje śpiewu – wspomina. Ciężka praca zaowocowała indeksem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Kamil Dominiak nie spoczął na laurach. – Takie studia wymagają dużego zaangażowania: poznania siebie, skupienia się na sobie, znalezienia w sobie wrażliwości, a zarazem otwarcia na świat i na drugiego człowieka. To wszystko wymaga dużego nakładu pracy i ja taką pracę wykonałem – tłumaczy.

Kamil Dominiak niebawem zdobędzie dyplom Akademii, tymczasem można go oglądać w dwóch spektaklach dyplomowych, które są zwieńczeniem czterech lat nauki. Na deskach teatru Collegium Nobilium występuje w sztuce „Stracone zachody miłości” w reżyserii Bożeny Suchockiej. – Urok tego spektaklu polega na tym, że w łatwy sposób opowiada on o relacjach zachodzących między ludźmi, np. o robieniu sobie na złość, o zagrywkach damsko-męskich czy o flirtowaniu – tłumaczy gość „Kontrkultury”.

Kamila Dominiaka można również zobaczyć w przedstawieniu „Panny z wilka” w reżyserii Mai Komorowskiej, które wystawiane jest w sali im. Jana Kreczmara mieszczącej się w gmachu Akademii przy ulicy Miodowej w Warszawie.

W każdą niedzielę o godzinie 12 w audycji "Kontrkultura" do studia Czwórki wjeżdżają na swojej "Deskoroli" młodzi, ambitni i zdolni studenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie!

W rozmowach z Magdaleną Kasperowicz opowiadają o sobie, początkach aktorstwa, o studiach, marzeniach, magicznych rolach, a także o spektaklach dyplomowych, które są zwieńczeniem czterech lat nauki w wyjątkowych murach szkoły przy Miodowej.

W audycji mamy specjalnie dla Was zaproszenia na spektakle dyplomowe!

Posłuchaj rozmowy Magdaleny Kasperowicz z Kamilem Dominiakiem. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap/ŁSz

Zobacz więcej na temat: TEATR Warszawa kontrkultura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Banasiuka portret własny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 14:43
O początkach swojej kariery aktorskiej i staraniach o dyplom akademii teatralnej opowiadał w "Kontrkulturze" aktor młodego pokolenia Mateusz Banasiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sztajer Selekta" - wygraj w Czwórce płytę Syropu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 14:03
W klasyce siedzę, siedziałem i będę siedział, choć na krążku "Sztajer Selekta" znalazło się parę muzycznych eksperymentów – podkreśla Tomek Kolski z formacji Syrop. Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie śpiewam przed lustrem

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 12:18
Mam wysoką tolerancję dla postaci Ferdynanda Kiepskiego. Koleguję się z nim, chociaż piwa z nim nie pijam - żartuje aktor, a ostatnio również piosenkarz Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ChWDP, czyli Chwalmy Wszyscy Działania Policji!

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 18:23
Filmy i seriale kryminalne fałszują obraz pracy policjantów. Pościgi i strzelaniny w rzeczywistości zdarzają się rzadziej i nie są tak widowiskowe – mówi rzecznik Policji Mariusz Sokołowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorka oczarowana Norwidem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2011 13:50
W swoim życiu chciałabym łączyć aktorstwo ze śpiewaniem. Jak na razie mi się to udaje – cieszy się wszechstronnie utalentowana młoda aktorka Natalia Sikora.
rozwiń zwiń