"Ada. Pamiętać wypada". Ania Rusowicz w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 12:55
Piosenkarka Ania Rusowicz, nazywana pierwszym big bitowym dzieckiem w Polsce, opowiada o swojej muzycznej pasji, nowym projekcie i świętowaniu urodzin mamy, Ady.
Audio

- Odkryłam w sobie pokłady takiej energii, o której nie wiedziałam. Teraz wiem, czego chcę – mówi w Czwórce piosenkarka Ania Rusowicz, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, muzyków grupy Niebiesko-Czarni.

Tym, czego potrzebuje Ania, aby być sobą, jest muzyka. – Po prostu chcę śpiewać. To byłby dla mnie największy prezent, by móc śpiewać zawodowo.

Ania swój piękny mocny głos i muzyczny talent zaprezentowała wszystkim podczas tegorocznego 48. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nowe, pełne pozytywnej energii aranżacje big beatowych przebojów "Nie pukaj do moich drzwi" czy "Za daleko mieszkasz miły" zachwyciły publiczność.

Okazją do przypomnienia postaci Ady Rusowicz jest 67. rocznica jej urodzin, którą córka postanowiła hucznie świętować. – Zapraszam wszystkich dziś o 16 na plac przy metrze Centrum w Warszawie. Będziemy malowali portrety mojej mamy. Zagramy też koncert – opowiada Ania.

Artystka przyznaje, że inspiracją jest dla niej twórczość mamy. Pracuje nad nowym projektem muzycznym nazwanym "Rusowicz". – To będzie płyta jedyna w swoim rodzaju – fuzja i eksperyment. Chciałam współcześnie nagrać coś, co brzmiałoby jak z tamtych lat – mówi.

pg

Czytaj także

Po Opolu już wszyscy wiedzą, kto to jest Ania Rusowicz

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2011 16:29
Z objawieniem tegorocznego festiwalu w "Muzycznej Jedynce" rozmawiała Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Ady Rusowicz - wstęp wolny!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2011 17:44
Dziś na placu przy Metrze Centrum odbędzie się akcja "Ada. Pamiętać wypada" z okazji 67. urodzin wokalistki Niebiesko Czarnych, uznawanej za królową polskiego bigbitu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ada Rusowicz i Mira Kubasińska - big beatowe równolatki

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 17:00
8 września, 67 lat temu przyszły na świat dwie charyzmatyczne damy polskiego rock’n’rolla.
rozwiń zwiń