Polskie Radio
Section05
udar mózgu

Jacek Rozenek: moja praca była dla mnie darem niebios

Aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Lektor, konferansjer, trener biznesu i animator kultury. Od lat zaangażowany w działalność charytatywną. Teraz głośno mówi o walce z depresją i pokazuje, że z każdej sytuacji, nawet najgorszej, jest wyjście. Gościem audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość" był Jacek Rozenek. 
Zobacz więcej na temat:  Jacek Rozenek Łukasz Sobolewski Katarzyna Ciepielewska Trójka udar mózgu zdrowie

Udar mózgu przy COVID-19 wyjątkowo groźny. Większe ryzyko zgonu i niesprawności

Około jedna trzecia pacjentów z COVID-19 może mieć neurologiczne powikłania infekcji, w tym niedokrwienny udar mózgu, spowodowany nagłym zablokowaniem tętnicy doprowadzającej krew do mózgu. Pacjenci z udarem związanym z COVID-19 mogą być bardziej zagrożeni niepełnosprawnością i zgonem – donosi "Journal of Neurology, Neurosurgery & Psychiatry".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka COVID-19 koronawirus udar mózgu

Życie po udarze. Jacek Rozenek: "To radzenie sobie w demotywującej sytuacji"

Aktor, trener biznesu, aktywny, zaangażowany człowiek. Życie Jacka Rozeneka zatrzymało się na skutek udaru, którego doznał w 2019 roku. – Do tamtej pory byłem zdrowy, dużo ćwiczyłem. Nagle leżałem w szpitalnym łóżku. Szczerze mówiąc, byłem wkurzony – mówił w rozmowie z Anną Popek. Aktor nie poddał się i sam zaczął o siebie walczyć. Dziś dzieli się swoją historią. 
Zobacz więcej na temat:  udar mózgu STYL ŻYCIA zdrowie Anna Popek Jacek Rozenek Trójka

Udar mózgu w czasie pandemii. Pacjenci nie przychodzą do szpitali?

Zagrożenie koronawirusem i związany z tym strach spowodował, że znacznie zmniejszyła się zgłaszalność do szpitali pacjentów z objawami udaru mózgu. Dlatego też z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Nauk Neurologicznych, w okresie najostrzejszych ograniczeń reżimu sanitarnego w Polsce, zorganizowana została kampania #NieTraćSzansyNaŻycie. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Michalski udar mózgu zdrowie

Serce. Od jego kondycji zależy całe nasze życie

Serce to organ, który poza regularnymi uderzeniami, może nam przypominać o swojej obecności niepokojącymi kołataniami i ukłuciami. Jakie objawy mogą zwiastować poważne choroby serca i jakie zdrowe nawyki powinniśmy wprowadzać w życie, aby nie skazywać się na uciążliwe dolegliwości, a w najgorszym wypadku - na śmierć?
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz kardiologia STYL ŻYCIA społeczeństwo serce zawał serca udar mózgu cholesterol cukrzyca papierosy alkohol zdrowie zdrowie i dieta