X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak sobie radzą europejskie miasta dotknięte kiedyś wojną?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 14:36
Wrocław, Kalingrad, Berlin, Drezno, Hiroszima, Warszawa - wszystkie mają za sobą tragedię, ale również odbudowę i rekonstrukcję. W DSH w Warszawie dowiesz się czy pamiętają o latach sprzed wojny.
Audio

Jarosław Trybuś, krytyk architektury, autor "Przewodnika po warszawskich blokowiskach"  w piątek o 18 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie poprowadzi wykład pod tytułem "Rekonstrukcja/Dekonstrukcja". Będzie to wystąpienie dotyczące zniszczonej Warszawy i rozpocznie cały cykl wykładów pod tym samym tytułem.

 - Za hasłem "Rekonstrukcja/Dekonstrukcja" kryją się miasta, które doświadczyły wojennej tragedii i dzieła odbudowy - opowiada Kinga Sochacka z Domu Spotkań z Historią w audycji "Stacja Kultura". - Warszawa jest miastem, które doświadczyło tragedii, a również dzieła odbudowy. Zastanawialiśmy się nad innymi miastami o podobnych losach, takich jak Wrocław, Kalingrad, Berlin, Drezno, Hiroszima. Chcemy przyjrzeć się ich doświadczeniom, jak oni sobie poradzili z tą traumą wojenną. Czy rekonstrukcja u nich dalej trwa, czy kultywują pamięć o dawnej swietności, czy wracają pamięcią do miast sprzed wojny, czy żyją dniem dzisiejszym - wyjaśniła.

Cykl rozpoczyna się już w najbliższy piątek i potrwa do 11 grudnia.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Architektura PRL – próba realizacji utopijnego ideału

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 15:26
PRL wprowadził nowe zasady także w odniesieniu do architektury. Ten okres kojarzony jest najczęściej z wielkimi, nieestetycznymi blokowiskami. Jednak, jak podkreśla historyk sztuki Jarosław Trybuś, był on również pod wieloma względami bardzo interesujący.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka po przedwojennej Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 15:50
Spotkanie z autorami mapy-przewodnika po warszawskiej architekturze międzywojnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaj prawdę o mieście: blokowiska

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 09:53
Jarosław Trybuś udowadnia, że stołeczne osiedla da się lubić - jedno z nich odwiedził kiedyś nawet sam Pablo Picasso!
rozwiń zwiń