Melanż osobowości Doroty Deląg

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 14:38
Aktorka opowiada w Czwórce o swojej pracy, aktorstwie i nowym spektaklu, w którym gra 5 różnych kobiet.
Audio

- W pracy jestem totalną realistką, mocno przykładam się do swojej roboty – podkreśla Dorota Deląg. – Taka jest powinność człowieka, który jest w pracy. Idealistką mogę być w domu - stwierdza. Aktorka w wolnym czasie, na świat chce patrzeć przez różowe okulary. – Umówmy się, że mieszkamy w Kaliforni, jest 26 st. C, świeci słońce, ludzie są uśmiechnięci, życzliwi dla siebie – mówi.

Czy Dorota Deląg poleca zawód aktorki młodym dziewczynom? Nie, ale uważa, że kierunek aktorski to jednak jeden z ciekawszych kierunków studiów. - Mogłabym zaproponować go każdemu młodemu człowiekowi. To super zabawa, w której można odnaleźć siebie. Oczywiście, jeżeli idzie się tam po to, by czegoś się nauczyć – wyjaśnia.

Spektaklem, w którym mamy teraz szansę zobaczyć aktorkę, jest sztuka "Wszystko o kobietach" w reżyserii Tomasza Obary. – To melanż osobowości, który powoduje, że widz po wyjściu z teatru myśli sobie "w jakim wieku naprawdę są te kobiety?". To pewien znak zapytania, hasło "zastanówmy się nad sobą", komedia z elementami dramatu – opowiada Deląg.

- Po spektaklu rozmawiałam z kilkoma mężczyznami. Wszyscy byli wzruszeni. Odkrywają w tym spektaklu wiedzę dla siebie. Czasami ich spostrzeżenia są głębsze niż kobiet, czego w ogóle nie spodziewałam się po mężczyznach – mówi aktorka. Co kryją męskie i kobiece przemyślenia po spektaklu? Szczegóły w dźwięku audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: TEATR dorota deląg mieszkanie

Czytaj także

Daria Widawska: Kobiecość ma różne odcienie (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2011 12:00
– Niekoniecznie tylko jasne – wyjaśnia aktorka. O swojej kobiecej naturze i nauce płynącej z gry w przedstawieniu "Wszystko o kobietach" Daria Widawska opowiadała w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabiegane życie aktora

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2011 12:03
W Czwórce o swojej pracy, współczesnym aktorstwie i relacjach damsko-męskich opowiada aktorka Magdalena Nieć.
rozwiń zwiń