Daria Widawska: Kobiecość ma różne odcienie (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2011 12:00
– Niekoniecznie tylko jasne – wyjaśnia aktorka. O swojej kobiecej naturze i nauce płynącej z gry w przedstawieniu "Wszystko o kobietach" Daria Widawska opowiadała w Czwórce.
Audio

Aktorka, znana z takich seriali, jak "Magda M" czy "39 i pół", przygotowuje się właśnie do ponownego występu w sztuce "Wszystko o kobietach", która wraca na deski Teatru Kamienica 24 września. Jak przyznaje, gra tam pięć różnych postaci, począwszy od 6-latki, a skończywszy na 92-latce. Dzięki takiemu doświadczeniu utwierdziła się w przekonaniu, że bycie kobietą dla każdej z pań jest czymś innym i inaczej się przejawia.

W sztuce Miro Garvana można to zobaczyć na własne oczy. "Wszystko o kobietach" jest bowiem studium natury płci pięknej. Wraz z Dorotą Deląg i Magdaleną Nieć, aktorka prezentuje całkowitą mozaikę charakterów, zachowań, reakcji i emocji… – Przecież my kobiety kierujemy się w działaniu przede wszystkim emocjami – zauważa Daria Widawska.

Spektakl na wesoło porusza tematy tak ważne, jak miłość, przyjaźń czy zaufanie, jednak nie do końca tętni humorem. – Kobiecość ma wszakże różne odcienie, niekoniecznie tylko jasne – zauważa Daria Widawska. Jak wyjaśnia aktorka, ukazywanie kobiet i ich natury tylko w dobrym świetle, nie byłoby zgodne z prawdą. – Pokazujemy więc także zawiść, zazdrość, czy nawet nienawiść – tłumaczy.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o kobiecej naturze aktorki i spektaklu, posłuchaj całej rozmowy Agnieszki Furtak z Darią Widawską. Zobacz również wideo!

ap

Czytaj także

"Drugi rozdział", czyli spróbujmy jeszcze raz

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 11:46
O sztuce Neila Simona opowiadającej o przewrotności ludzkich uczuć, ulotności życia i przyjaźni, opowiadała w "Kontrkulturze" aktorka Daria Widawska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza: cenię sobie niezależność i wolność

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 06:00
– Nie mam żadnych umów przynależności i też niczego od nikogo nie oczekuje – mówi aktorka, znana m.in. z takich hitów, jak "Sala Samobójców" i "Kilka prostych słów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Dymna podróżowała po planetach reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 12:28
Grała w filmach reżyserowanych przez największych, współpracowała z mistrzami aktorstwa. Sama jest aktorką jedyną w swoim rodzaju, aktorką znakomitą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda: nigdy już nie zagram nic smutnego!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 04:15
W przyszłym roku Krystyna Janda będzie obchodziła okrągłe urodziny. Z jaką rolą się najbardziej zżyła i czy lubi Marię Curie-Skłodowską - między innymi o tym opowiedziała w radiowej Dwójce.
rozwiń zwiń