Anna Dereszowska: śpiewanie stresuje mnie bardziej niż aktorstwo

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 15:21
Popularna aktorka wzorem wielu swoich koleżanek z branży postanowiła spróbować swych sił jako wokalistka. Na jej debiutanckiej płycie znalazły się przedwojenne przeboje w nowych odświeżonych aranżacjach.
Audio

"Już nie zapomnisz mnie" to tytuł debiutanckiej solowej płyty znanej i lubianej aktorki Anny Dereszowskiej. Krążek składa się z kompozycji mistrza polskiej piosenki Henryka Warsa, który komponował dla takich gwiazd jak Hanka Ordonówna, czy Eugeniusz Bodo. Na płycie znalazły się takie przeboje, jak choćby "Miłośc Ci wszystko wybaczy", "Już nie zapomnisz mnie", "Sex appeal" czy "Kochaj mnie, a będę Twoja"...

- To są piosenki pochodzące głównie z filmów i musicali przedwojennej Warszawy. Piosenki, które mają treść, dające się odrobine interpretować. Są bardzo nacechowane emocjami, czy to smutkiem, czy radością - mówiła Dereszowska.

W rozmowie z naszą reporterką Olgą Mickiewicz aktorka zapewniała, że nie przesadzała z interpretacją i że nie zaśpiewała piosenek z aktorską emfazą. Dereszowska wyznała, że choć działalność muzyczna jest dla niej pobocznym zajęciem, to nie wyobraża sobie życia bez śpiewu.

- Nawet jeśli gram w teatrze, to często inspiruję się muzyką. Bardzo często bywa tak, że podczas pracy nad rolą słucham sobie konkretnej muzyki, która mi się zawsze później kojarzy z tą postacią. Łatwiej mi w nią wejść wysłuchawszy tej muzyki. Poza tym, gdybym dostała propozycję roli w musicalu, to na pewno zwróciłabym na nią uwagę - mówiła.

Więcej na temat płyty Dereszowskiej nagranej razem z zespołem Bisquit dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Henryk Wars Warszawa

Czytaj także

Pasją muzyka, miłością aktorstwo

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2011 12:00
Anna Dereszowska jest jedną z najlepszych aktorek i, według wielu, najpiękniejszą twarzą polskiej kinematografii. Solowa płyta odsłania nowe, nieznane oblicze słynnej artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wójt z "Wiedźmina" w studiu Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 15:10
- Audiobooki są fantastycznym narzędziem do popularyzowania literatury - opowiadał Kazimierz Kaczor w "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Bobek: zawsze marzyłem o roli księcia

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 09:19
W sklepach dostępny jest już audiobook "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Występuje w nim m.in. Filip Bobek, który wciela się w rolę Królewicza Juliana. Popularny aktor był gościem audycji "Stacja Kultura".
rozwiń zwiń