Budyń i Bajzel popsuli Stachurę

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 14:25
Rzeczywistość w wykonaniu Edwarda to nie była łzawa, "wyciągniętoswetrowa", zasmarkana apaszka, to miało strasznie dużo kolorów - mówili w Czwórce autorzy płyty "Sted" z muzyką do wierszy Edwarda Stachury. Czy Panowie "odharcerzyli" ogniskowego barda?
Audio

Budyń i Bajzel to dwie osoby, ale i dwie orkiestry, multiinstrumentaliści. Ich wspólne dokonania możemy śledzić w dokonaniach zespołu Pogodno, a ostatnio na płycie "Sted", którą wydali jako BaBu Król.
"Sted" co coś nowego. Bajzel bez problemu znajduje różnice między swoim solowym projektem, a płytą wydaną z Budyniem. - Moja muzyka wydaje mi się mocniejsza, a "Sted" jest bardziej subtelna, przestrzenna, szczera.
Panowie zgodnie twierdzą, że ich najnowszy materiał znakomicie sprawdza się na koncertach. Powodem tego może być to, że muzyka BaBu Król to takie "odharcerzenie" Stachury.

- Edward Stachura sam z siebie korespondował z rzeczywistością. Rzeczywistość w wykonaniu Edwarda to nie była łzawa, "wyciągniętoswetrowa", zasmarkana apaszka, to miało strasznie dużo kolorów. Stachura to duży, kompletny mężczyzna, podróżujący bitnik. Zmieniający pracę, ale jednocześnie wykonujący ciężkie prace fizyczne. Może nadwrażliwy - wyjaśniają.

Bajzel i Budyń zdradzają też swoje ostatnie spostrzeżenia na temat społeczeństwa, w którym, ich zdaniem, wszyscy jesteśmy poetami. - Wszyscy jesteśmy lakoniczni - wszelkie informacje muszą się zmieścić w SMS-ie. Przez to powstają tony pięknych wierszy, dziwnych wierszy, kosmicznych wierszy, w których pojawiają się słowa, o których nikt jeszcze nic nie wie. Odbywa się to na prywatnych platformach - mówią.

O Budyniu saksofoniście, angielskiej wersji płyty "Sted", która ma się wkrótce ukazać w sieci dowiesz się słuchając audycji " Stacja Kultura " lub oglądając załączone wideo.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Edward Stachura budyń

Czytaj także

Poeta niepogodzony

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2009 14:05
Gdy żył mówiono o nim: James Dean, outsider, św. Franciszek w dżinsach. Jego wiersze, które na spotkaniach autorskich wyśpiewywał przy akompaniamencie gitary uwiodły pokolenia. 24 lipca minie 30 lat odkąd Edward Stachura pożegnał się z tym światem. Odszedł śmiercią tragiczną. Zostały po nim jego utwory – wiersze, opowiadania, powieści, felietony, listy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogodno nagrało swój 7. album

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 10:03
Mini-album zatytułowany "Plemnik" powstał w trzy dni. W wersji cyfrowej ukaże się 23 maja. W wersji fizycznej - tydzień później. Zespół gra też koncerty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er 2012 kontra BaBu Król!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 12:39
Open'er ujawnia kolejnych- polskich- wykonawców. Stachura nie tylko przy ognisku z gitarą i komarami. A Rebeka czaruje nagraniem "Stars". Goście, goście!
rozwiń zwiń