Audiobook "Boży Bojownicy" to ogromne przedsięwzięcie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 16:49
To wielka gratka dla wszystkich fanów Andrzeja Sapkowskiego. Powstaje bowiem audiobook "Bożych Bojowników", czyli 2. części z Trylogii Husyckiej, pióra znanego pisarza.
Audio
  • Audiobook "Boży Bojownicy" - materiał Kamila Jasieńskiego

Nagrania rozpoczęły się już w lutym, a premiera audiobooka, czyli ponad 30 godzin materiału, zaplanowana jest na wrzesień. W pracach nad tym projektem udział wzięli m. in. Anna Dereszowska, Lesław Żurek, Artur Barciś i Magdalena Różdżka. Fragmentów tego, co znajdzie się na nagraniu, można było posłuchać już 1 czerwca, kiedy to aktorzy zaprezentowali na konferencji próbki głosów swoich postaci i opowiadali, jak wygląda praca przy tworzeniu tego typu książki.

Zdaniem Lesława Żurka, aktora młodego pokolenia, znanego m.in. z roli w "Małej Moskwie” praca przy nagrywaniu audiobooka różni się bardzo od tej na zwykłym planie filmowym.

- To zupełnie różne rzeczy, jakby inny zawód. Mało jest ruchu, wszystko przekazywane jest głosem, praca ta polega bardziej na realizacji wyobrażeń niż prawdziwych sytuacji – opowiada Żurek. – Ja jednak bawię się równie dobrze i na planie filmowym i w studiu nagrań.

/

Do pracy nad 2. częścią trylogii Sapkowskiego zatrudnionych zostało ponad 200 aktorów. Jednak, jak przyznaje reżyser Janusz Kukuła, z okiełznaniem tylu osób nie było problemu.

– To chyba największe przedsięwzięcie w historii – opowiada reżyser. – Przyjęliśmy konwencję, że każda rola realizowana jest przez kogoś innego tak, żeby nie mylić słuchaczy. Aktorzy byli jednak perfekcyjnie przygotowani do pracy, więc spotkania z nimi były przyjemnością.

 

Dowiedz się więcej na ten temat, słuchając całego materiału Kamila Jasieńskiego z audycji "Stacja Kultura" .

(kd)

Czytaj także

Pisze się czwarta część "Pana Lodowego Ogrodu"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 16:33
"Pan Lodowego Ogrodu" to książka okrzyknięta publikacją ostatniego dziesięciolecia, a każda jej część ukazuje się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Mohr: Ufam swojej intuicji

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 16:33
- Buduję rolę, opierając się na mojej intuicji, to ona mnie prowadzi – opowiada w Czwórce znany aktor. – Słucham własnego serca, ale tego, co mówią reżyserzy, też.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inga Iwasiów i książka o czasach, które właśnie nadchodzą

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 16:00
– "Na krótko" to opowieść o świecie na wyciągnięcie ręki, takim, który właściwie już nas otacza i w momencie gorszego humoru możemy sobie w ten sposób opowiadać naszą rzeczywistość – mówi jej autorka, Inga Iwasiów.
rozwiń zwiń