Beatboxer z Singapuru kontra Obcy z kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 15:08
Jedną z atrakcji zakończonego w Olsztynie Bruk Festivalu były warsztaty prowadzone przez Dharniego NG, najlepszego beatboxera w Singapurze.
Audio

- W tym roku festiwal był dla mnie wyjątkowo intensywny, gdyż nie tylko zajmowałem się prowadzeniem warsztatów, ale też przygotowywałem wielkie show – opowiadał Dharni w Czwórce.

W ramach Bruk Festivalu, największej imprezy kultury ulicznej w Polsce, jego uczestnicy zaprezentowali inscenizację "Wojny światów" George’a Wellsa. Przedstawienie to było o tyle nietypowe, że miało formułę beatboxowo – taneczną. Dharni wcielił się w nim w dowódcę policjantów  walczących z obcymi.

- To było interesujące doświadczenie beatboxować w teatrze. My tam nie mówiliśmy normalnych dialogów, tylko beatboxowaliśmy – opowiadał Martynie Ogonek.

Dharni zapewniał, że lubi przyjeżdżać do Olsztyna ze względu na atmosferę tego miasta.

- W małych miastach jest fajniej. Ludzie są tu przyjaźni otwarci i pokorni.

Więcej na temat imprezy w nagraniu audycji.

 bch

Czytaj także

Wystarczy głos

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 17:40
22 października ukazała się nowa płyta L.U.C.-a, zatytułowana "PYYKYCYKYTYPFF"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka ustami wygrana

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 12:13
- Najfajniejsze w beatboxie jest to, że nie potrzebujesz całej cywilizacji, tych wszystkich kabelków, możesz robić to na ulicy słuchając deszczu w tle – emocjonuje się beatowiec Bicia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hip-hopowi beatboxerzy zdobywają świat

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2011 01:00
Dzięki występom Me, Myself And I w programie "Mam Talent" wielu Polaków po raz pierwszy usłyszało beatbox, czyli perkusyjny "odgłos paszczą". Przed koncertem tria w czwórkowym "Ministerstwie Dźwięku" (sobota, godz. 18:00) przypominamy historię niezwykłej techniki.
rozwiń zwiń